Голова АМУ Віталій Кличко подякував уряду Канади за системну підтримку децентралізаційної реформи в Україні

20 / Вересень, 2019
20 вересня у Київській міській раді відбувся круглий стіл «Впровадження досвіду Канади в розвитку місцевого самоврядування України».
У заході взяли участь Голова АМУ Віталій Кличко, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан,   голови об‘єднаних територіальних громад з різних регіонів України, представники Ради Європи та Проекту ПРОМІС.
Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко, подякував Уряду Канади та послу Канади в Україні Роману Ващуку за системну підтримку децентралізаційної реформи в Україні.
«Реформа з децентралізації в Україні опинилася в стані великої невизначеності. - Зміна вищого керівництва держави, новий склад парламенту, можливі дострокові місцеві вибори. В такій ситуації складно спрогнозувати, що буде з місцевим самоврядуванням. Тому надзвичайно важливою є підтримка і допомога наших закордонних партнерів. І я хочу подякувати Уряду Канади, пану послу Роману Ващуку за системну підтримку децентралізаційної реформи в Україні. Зокрема, за фінансову та експертну допомогу Асоціації міст України як партнера проекту «ПРОМІС» («Партнерство для розвитку міст»)», - сказав Кличко. Він також особисто подякував Надзвичайному та Повноважному Послу Канади в Україні Роману Ващуку за його зусилля в підтримці реформи місцевого самоврядування.
       
 
Віталій Кличко відзначив, що Україна переймає успішний досвід Канади із врядування на місцях. Він також нагадав, що цього року члени АМУ взяли участь у Саміті відкритого врядування в Оттаві, Конференції з питань реформ в Україні та з питань децентралізації в Торонто та навчальній поїздці в провінції Онтаріо, у конференції Women Deliver 2019 у Ванкувері.
«Ми співпрацюємо, вчимося, втілюємо зміни на місцях. І мета нашого сьогоднішнього заходу – обмінятися досвідом, кращими практиками та презентувати результати впровадження досвіду Канади в громадах. А також - напрацювати перспективні напрямки співпраці між органами місцевого самоврядування Канади та України», - підкреслив Віталій Кличко.
У загальній дискусії: Як канадський досвід допомагає у розвитку українських громад виступили Сергій Мазур, Балтський міський голова, Руслан Майструк, Тетіївський міський голова, Вадим Гаєв, Новопсковський селищний голова, Анастасія Попсуй, в.о. Ірпінського міського голови, Марина Архірій, Перший заступник Красносільського селищного голови, Євгенія Абрамова, Директор Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. Олександр Слобожан представив Результати проєкту ПРОМІС та перспективи співпраці місцевого самоврядування України та Канади.
«Я радий почути практичний досвід, набутий громадами - від Києва до Новопсковської об'єднаної територіальної громади, - і зрозуміти, на скільки інструменти, що ми надавали через наші проекти, були використані протягом останніх 4-5 років. Ми рецептів не даємо. Наша мета - показати можливі варіанти, щоб українці обрали оптимальні з них для ваших реалій, - зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. - Я завершую п'ять років роботи послом Канади в Україні і знаю з власного досвіду, з візитів до різних регіонів, що є чимало викликів перед місцевими громадами та містами. І знаю, на скільки багато зроблено вже. Це має бути фундаментом для подальшого розвитку місцевого самоврядування», - підкреслив Роман Ващук.

    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)