Голова АМУ Віталій Кличко: Інвестиції в освіту дітей – це інвестиції в наше майбутнє +відео

01 / Червень, 2018
Від того, які умови будуть створені для навчання дітей, яку освіту вони отримають, залежатиме і майбутнє нашого міста та нашої держави. Про це мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходить 1 червня у Києві.
Він відзначив, що дуже важливо, аби діти зростали у комфортному середовищі. Розуміли, що їх люблять, та про них піклуються. Щоб діти мали доступ до якісної освіти, отримували належне медичне обслуговування.
За словами Кличка, одна із запорук успішного майбутнього дітей – це якісна освіта, в яку столична влада сьогодні вкладає більше третини бюджету міста – понад 14 мільярдів гривень. "Освіта - це дуже важлива річ. Це інвестиції в наше майбутнє. Від того, які умови будуть створені для навчання дітей, яку освіту вони отримають, залежатиме майбутнє і нашого міста, і нашої держави", - додав він.
 
Мер зауважив, що тільки за останніх три роки у Києві було відкрито 17 нових закладів освіти.
І якщо три роки тому черга в дитячі садки в столиці складала майже 15 тисяч дітей, то сьогодні - 4 тисячі. "Одне з моїх завдань як міського голови - щоб в найближчі роки черги в дитячі садки не було", - наголосив Кличко.
Щодо розвитку транспорту, який був би комфортним для дітей, міський голова зауважив, що сьогодні столична влада працює, зокрема, над розвитком велоінфраструктури, якою будуть користуватися не тільки дорослі, а й діти. "І наше завдання, щоб велоінфраструктура була зручною та безпечною", - сказав мер.
Також в місті, наголосив мер, приділяється значна увага спортивному розвитку дітей: є безліч секцій та гуртків, де діти можуть розвиватися. 
Кличко розповів, що столична влада дбає і про дітей з обмеженими можливостями, аби вони отримували належну реабілітацію та лікування. Так, у травні на базі санаторію «Салют» у Пущі-Водиці запрацювало унікальне реабілітаційне відділення санаторно-курортного лікування для дітей з інвалідністю. Лікування та реабілітація в санаторії – безкоштовні. 
"Ми робимо все можливе, щоб інвестувати у найважливіше, що у нас є, - в наших дітей. І приділяємо цьому велику увагу”, - підкреслив Віталій Кличко. 
Він також зауважив, що дорослим варто дослухатися до дітей, адже вони генерують нові та креативні ідеї і рішення.
 
 
 

Нагадуємо, 29 березня відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою його підписання стало відновлення ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», яка діяла в окремих областях України з 2006 року. 
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Дивитися презентацію.
Планується, що Асоціація міст України у співпраці з ЮНІСЕФ допомагатиме громадам отримати статус «Громада, дружня до дітей та молоді». Завдяки, зокрема, АМУ, до ініціативи долучилось 156 громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)