Голова АМУ Віталій Кличко: готуючись до зустрічі, АМУ зібрала близько 200 проблемних питань громад

24 / Вересень, 2018
Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко відкрив День Діалогу з владою, який проходить 24-25 вересня у Тернополі.
«На цьогорічному «Дні Діалогу» ми обговорюємо результати та виклики реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад. А також - законодавчого забезпечення житлово-комунального господарства та містобудування», - сказав Кличко.
Він відзначив, що, готуючись до зустрічі, АМУ зібрала близько 200 проблемних питань громад. У тому числі ті, що не були вирішені після минулорічного форуму в Одесі.
«Більшість рад наголошують на тому, що наявними обсягами освітньої та медичної субвенцій не забезпечена потреба в коштах. – Через відсутність адекватних нормативів та формул розрахунку цих обсягів, - сказав голова АМУ. - Розподіл областями між місцевими бюджетами додаткової дотації на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я розцінюється як нерівномірний, необ’єктивний та упереджений, - сказав Кличко.- Коштів місцевих бюджетів не вистачає і для виконання інших переданих державою у 2016-2018 роках повноважень. - Зокрема, із здійснення державної реєстрації, з держархбудконтролю, з надання адмінпослуг, із забезпечення соціальних програм держави, пільгових перевезень».
Він відзначив, що таким чином, не дотримується норма статті 142 Конституції України, згідно з якою витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. «Це тривожна ситуація і її треба вирішувати», - сказав голова АМУ.
Він також зазначив, що парламент нарешті ухвалив закон, що надає повноважені органам місцевого самоврядування навести лад у сфері паркування. «Але! Знову ж таки, тепер ми очікуємо швидкого прийняття підзаконної бази для його реалізації. Без якої закон, як належало 27 вересня, не запрацює!», - відзначив Кличко.
Він також наголосив на важливості ухвалення потрібних на місцях законів - «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та інших.
«Але ми не можемо скористатися наданими нам можливостями, бо досі відсутні передбачені цими законами підзаконні акти. І, я переконаний, ми ж не в гру граємося! Якщо є закон – повинні бути всі необхідні механізми для його втілення!» – наголосив голова АМУ.
Кличко відзначив і проблему реформування служби в органах місцевого самоврядування. 
«Вирішення цього питання вже два роки як “зависло” з незрозумілих для нас причин. – наголошує Кличко. Щодо умов праці держслужбовців закон ухвалили. А на владу на місцях махнули рукою? Це несправедливо і не сприяє ефективній роботі», - сказав Віталій Кличко.
Голова Асоціації міст України привернув увагу уряду, парламенту і до перспектив реформи з децентралізації. 
«Вона поступово вже приносить результати територіальним громадам. Разом з тим, є гостра потреба в закріпленні її засад у Конституції України. - Щоб не було відкату реформи та скасування її досягнень у майбутньому. Адже частина політичних сил, які претендують на владу, націлена на централізацію. Цього не можна допустити!» – наголосив Кличко.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)