Футбол єднає європейські міста, - О.Слобожан під час дружнього матчу між українськими та словацькими мерами

20 / Червень, 2019
19 червня в Одесі на стадіоні «Чорноморець» відбувся дружній футбольний матч між збірними командами Асоціації міст України та Асоціації міст і громад Словаччини.
Матч організовано в рамках ХV Українського муніципального форуму, що проходить в Одесі 18-20 червня 2019 року.
Учасників привітав мер Одеси, Голова Одеського Регіонального відділення Асоціації міст України Геннадій Труханов: «Вітаю Словацьку делегацію та збірну Асоціації міст Укаїни в Одесі і бажаю цікавої гри. Хочу наголосити, що одне з головних завдань АМУ – бути потужною профспілкою мерів, яка захищає інтереси та права місцевого самоврядування. Очільники громад мають працювати як єдина команда та бути на захисті громад. Успіхів під час матчу!».
До футбольних команд мерів звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан: «Футбол єднає європейські міста. Сьогодні він об’єднав українські та словацькі громади, тому ця подія особлива. Ми раді, що гра відбувається в рамках ХV Українського муніципального форуму, Дня Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, якому ми щиро вдячні за підтримку та партнерство». О.Слобожан також нагадав, що минулого року футбольній команді мерів виповнилося 10 років.
Із вітаннями до гравців звернулися Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, Голова делегації Асоціації міст та громад Словаччини, староста міста Ціфер Марош Саган, а також член Виконавчого комітету Української асоціації футболу Ігор Шуховцев.
Право розпочати матч, зробити перший удар по м’ячу і розіграти його було надано Г.Труханову та А.Кіферу.
На трибунах за грою спостерігали близько150 представників українських громад, які підтримували команди.
Матч закінчився з рахунком 4:1 на користь збірної команди Асоціації міст і громад Словаччини.
У ворота суперника гол забив Сосницький селищний голова Андрій Портний.  
Після завершення матчу Виконавчий директор Асоціації міст України О.Слобожан привітав переможців та нагородив учасників матчу медалями, а також вручив український та словацькій командам футбольні м’ячі від Одеської міської ради та Асоціації міст України.
О.Слобожан підкреслив, що команди доволі скоро зустрінуться знову – восени 2020 року у Словаччині відбудеться Чемпіонат Європи з футболу серед міських голів, у якому обидві збірні братимуть участь.
Асоціація міст України висловлює подяку Одеському міському голові Геннадію Труханову та Одеській міській раді за сприяння в організації та проведенні футбольного матчу між командами мерів України та Словаччини.
 
Нагадаємо, I Чемпіонат Європи з футболу серед команд мерів відбувся у 2008 році у місті Зальцбург (Австрія). Тоді збірна команда українських мерів посіла третє місце з-поміж 9 команд переважно центрально-європейських країн.
Також українська команда брала участь в ІІ Чемпіонаті Європи з футболу серед команд мерів, що пройшов у 2012 року в міста Тихи (Польща). У змаганнях брали участь команди представників місцевого самоврядування України, Польщі, Італії,  Словаччини, Словенії, Південного Тиролю, Німеччини, Австрії та Чехії. Збірна України тоді потрапила у фінальну частину престижного турніру.
III Чемпіонат Європи з футболу серед міських голів у 2016 році приймало місто Угерське Градіше (Чехія). Українська збірна посіла 4 місце серед команд з 12 країн Європи: Словаччини, Чехії, Хорватії, Польщі, України, Словенії, Італії, Німеччини, Південного Тіролю та Австрії.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)