Ефективні інструменти економічного розвитку громад вивчали учасники на практикумі у Волинському РВ АМУ

10 / Червень, 2019
10 червня у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Ефективні інструменти економічного розвитку громади». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Серед учасників заходу – міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, керівники економічних управлінь та відділів міських, селищних, сільських рад Волинської області, представники Волинського РВ АМУ.
Відкрила практикум в.о. виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук, яка окреслила роботу Асоціації в інтересах органів місцевого самоврядування у різних напрямках. Вона зазначила, що навчання, а саме проведення практикуму із застосування законодавства, це один із шляхів навчити громади використовувати чинне законодавство на свою користь, на захист власних інтересів та отримати практичний досвід для розвитку громад. І сьогоднішній практикум дає можливість отримати навички залучення інвесторів та формування інвестиційного обличчя своїх територій. 
Модератором заходу виступив виконавчий директор АОМСВО «Волинська економічна ліга» Анатолій Банера. Він виокремив особливості розробки інвестиційного паспорта громади, кластерні моделі формування проектів розвитку, інструменти ділової промоції громади, звернув увагу на співпрацю з місцевим бізнесом та особливості залучення інвестора на територію громади. А.Банера зазначив, що Інвестиційний паспорт громади (наразі такі є у Прилісненської та Литовезької сільських громадах, у розробці в Турійській селищній ОТГ, також розробляється інвестиційний паспорт Волинської області) і Стратегія економічного розвитку територій – одні з основоположних документів, які не стільки важливі для інвесторів, наскільки вони необхідні керівництву громад, аби мати уявлення куди рухатись у розвитку і як зробити громаду інвестиційно привабливою. Втім він вважає, що в ідеалі Інвестиційний паспорт, як «живий» інструмент, має бути частиною Стратегії економічного розвитку території. 
Модератор повідомив, що розроблений рік тому Інвестиційний паспорт Прилісненської ОТГ уже дав результати: в громаду зайшов інвестор із Вінниччини, який планує вирощувати там енергетичні рослини та встановити лінію для пелетування. Зі слів фахівця, навіть ще не працюючи на території ОТГ, а лише зареєструвавшись, це підприємство вже сплачує податки в місцевий бюджет Прилісненської сільської ради.
  
Про економічний розвиток громад, що напряму залежить від змін законодавства в бюджетному процесі, розповів консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ Василь Гром. Зокрема, він спинився на засадничих змінах у бюджетному процесі, надав практичні рекомендації щодо вирішення проблемних питань, які виникають у процесі реалізації своїх повноважень органами місцевого самоврядування в умовах змін.
Експерт з місцевого економічного розвитку Волинського РВ АМУ Руслана Стасюк окреслила нові підходи до розробки та впровадження проєктів розвитку громад, а саме технологію подання заявки для участі у конкурсі проектів секторальних реформ, підготовку та реалізацію проєктів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад та актуальні можливості грантової підтримки громад.
Вислухавши доповідачів та отримавши відповіді на всі питання, представники громад подякували Асоціації та Волинському РВ АМУ за організоване навчання та плідну співпрацю.
  
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)