Ефективне управління фінансовими ресурсами ОТГ вивчали громади Житомирщини

20 / Вересень, 2019
20 вересня у Житомирському РВ АМУ відбувся практикум на тему: «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами».
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники: представники 28 територіальних громад Житомирської області, а також фінансисти міських рад-членів АМУ у Житомирській області.
За словами виконавчої директорки Житомирського РВ АМУ Тетяни Кухарської, яка відкрила захід, тема проактикуму є дуже актуальною: «Нині гаряча пора – органи місцевого самоврядування працюють над проектами власних бюджетів. Окрім того, сьогодні постало багато викликів для місцевих бюджетів, і Асоціація міст України сподівається, що пропозиції органів місцевого самоврядування будуть враховані при затвердженні Державного бюджету на 2020 рік та внесенні змін до Бюджетного та Податкового кодексів».
Регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації Сергій Гаращук, який виступив модератором заходу, акцентував увагу на проблемах формування доходної та видаткової частини місцевих бюджетів, розповів про традиційні та інтерактивні підходи планування, необхідність внутрішньої та зовнішньої комунікації для бюджетного планування та ознайомив учасників з пропозиціями АМУ до проєкту Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік».
Також учасники розглянули ряд важливих питань, зокрема:
• планування розвитку громад: стратегічне та оперативне;
• відновлення за органами місцевого самоврядування прав контролю за додержанням законодавства про працю;
• складання місцевих бюджетів на середньостроковий період;
• стимулювання бюджетних установ за рахунок економії бюджетних ресурсів.
Наприкінці заходу присутні підвели підсумки практикуму та обмінялись досвідом щодо формування місцевих бюджетів на наступний рік.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)