Донецька регіональна платформа присвячена земельним питанням

31 / Травень, 2019
31 травня у Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України, у місті Краматорськ працює регіональна платформа з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Модерує платформу аналітик Асоціації міст України з питань земельних відносин Тетяна Медвецька. Серед учасників – народний депутат України Сергій Сажко, керівники та фахівці місцевих рад із земельних питань, представники Донецького РВ АМУ. Також у засіданні взяла участь в. о. директора ДРФ ДП "Центр державного земельного кадастру" Марина Гончарова.
Сергій Сажко висловив сподівання, що адміністративно-територіальна реформа в Україні успішно завершиться. Народний депутат підкреслив важливість роботи, яку виконує Асоціація міст України, зокрема, відстоювання корисних для органів місцевого самоврядування законопроектів. Тетяна Медвецька звернулася до Сергія Сажка щодо підтримки законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками" №3157 від 21.09.2015 р.
Окреме обговорення було присвячене особливостям Донецької області, зокрема, йшлося про те, що військово-цивільні адміністрації не мають повноважень розпоряджатися майном громад.
Тетяна Медвецька наголосила, що зараз громадам важливо встигати за змінами в земельному законодавстві, які відбуваються дуже швидко. Саме тому такі заходи важливі – щоб  місцеве самоврядування могло більше дізнатися про свої нові повноваження, якими можна скористатися для наповнення місцевих бюджетів. Громадам потрібно допомогти правильно організувати роботу, провести земельні аукціони, а також підтримати в ході прийняття фінансових та управлінських рішень.
Марина Гончарова розповіла про особливості проведення інвентаризації земель сільгосппризначення державної власності на територіях ОТГ, які знаходяться в межах області.
Представники громад обговорили проблемні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, а також шляхи вирішення проблемних питань у земельній сфері.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)