Децентралізація зробить міста конкурентоспроможними, - О.Слобожан в ефірі телеканалу «UA:Перший» ВІДЕО

06 / Лютий, 2018
6 лютого виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі «UA:Перший», де він обговорив з ведучими критерії оцінки комфортності життя в містах та перспективу підвищення конкурентоспроможності міст в умовах децентралізації.
Ведучий запитав чи збільшаться міграційні потоки в міста України у результаті децентралізації та чи стають українські міста більш конкурентними завдяки децентралізації.
О.Слобожан відповів: «Якщо взяти зарубіжні країни, то вони давно вже живуть в глобальній конкуренції між містами. В нас це до цього часу було неможливо, бо фактично до 2014 року це був процес виживання – коли місцеві бюджети були транзитними касами для виплати заробітної плати. Коли не можеш забезпечити зарплатою бюджетника – про конкуренцію не може йти мови. Наступний момент полягає у тому, що більшість ресурсів міста ще не отримали. Наприклад, розпорядження землями за межами населених пунктів. Як можна конкурувати з грінфілдами, містами Польщі або Чехії, якщо органи місцевого самоврядування не мають таких повноважень? Ми тільки зараз розпочинаємо цей процес. Буквально вчора Прем’єр-міністр прийняв відповідне рішення, актуалізував рішення Кабміну, щоб надати об’єднаним громадам ці повноваження, але ще треба провести інвентаризацію та інші речі, що стимулюватимуть залучення інвестицій. Насправді, конкуренція буде підвищуватись між містами тоді, коли вони отримають відповідні ресурси».   
Дивитися відео:
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)