Децентралізація системи держархбудконтролю — у Києві відбулася нарада

20 / Квітень, 2018
20 квітня у Києві відбулася нарада «Децентралізація системи держархбудконтролю: можливості та ризики для розвитку регіонів».
Мета заходу — обговорити законодавчі ініціативи в галузі держархбудконтролю, зокрема, доцільність призупинення норм, які спрямовані на позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень у сфері архбудконтролю.
Організатори наради: Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та Асоціація міст України.
У заході взяли участь близько 30 керівників органів місцевого самоврядування з різних областей України, зокрема, міські голови, їх заступники, начальники відділів ДАБК.
У президії — Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський, народний депутат Геннадій Кривошея, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, директор Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України Сергій Лук’янчук.
Відкрив засідання О.Слобожан. Привітавши учасників, він акцентував увагу на важливості передачі повноважень у сфері архбудконтролю органам місцевого самоврядування та нагадав, що 21 березня відбулося виїзне засідання профільного парламентського Комітету, де було обговорено подальше реформування державного архітектурно-будівельного контролю: «Наша нарада сьогодні — це продовження роботи над пропозиціями, які напрацював Комітет». Також він від імені АМУ подякував присутнім народним депутатам та представникам державних органів за перехід на якісно новий рівень діалогу між різними рівнями влади — законодавчою, виконавчою та місцевим самоврядуванням.
Учасники наради обговорили такі питання:
  • Вдосконалення правового поля для ефективної роботи галузі будівництва. Подальше врегулювання процесу децентралізації архбудконтролю в Україні;
  • Практичні результати децентралізації системи держархбудконтролю та подальші перспективи реалізації реформи. Презентація пропозицій щодо зміни системи контролю у галузі будівництва;
  • Використання громадами можливостей децентралізації для залучення інвестицій та розвитку підприємництва в регіонах. Реальний стан та відповідність передбачуваним результатам;
  • Стратегічна екологічна оцінка містобудівної документації;
  • Передача містобудівних повноважень новоутвореним органам держархбудконтролю.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)