Бориспіль ділиться досвідом розвитку громади в умовах децентралізації в рамках програми «Маршрути успіхів»

22 / Травень, 2019
22-23 травня проходить начальний візит до  міста Борисполя Київської області на тему «Децентралізація як інструмент підвищення якості послуг та добробуту громади». Захід проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Бориспільською міською радою.
Учасники візиту, близько 30 представників міст з 21 області України, – міські голови, голови об’єднаних громад, заступники міських голів, керівники структурних підрозділів міських рад.
Робота заходу почалася із засідання у Бориспільській міській раді.  З вітальним словом до представників міст та громад звернувся Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук: «Вітаю всіх хто приїхав до нашого міста, ми залюбки поділимось нашим успішним досвідом впровадження інструментів якості послуг та добробуту містян. Завдяки фінансовій децентралізації є можливість реалізовувати багато інноваційних важливих для громади проектів. В майбутньому створення ОТГ дозволить громаді ще інтенсивніше розвиватись».
    
Від Асоціації міст України з вітальним словом виступила аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова. Вона передала вітання учасникам візиту  від імені Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, побажала продуктивної праці та презентувала міському голові квартальну збірку «Книга успіхів», яку видає АМУ в рамках проекту ПУЛЬС. «Асоціація міст України дбає про те щоб історії успіху та кращі практики поширювались всією Україною. Книга успіхів - це квартальна збірка коротких історій про те, як децентралізація впливає на життя громад. Успіхи громад, висвітлені у книзі, стали результатом реформ з децентралізації повноважень та фінансів, об’єднання територіальних громад та ілюструють механізми ефективного використання місцевих бюджетів і залучення ресурсів для розвитку інфраструктури», - сказала Л.Мозгова.
Міський голова А.Федорчук розповів представникам міст про досягнення міста, іноваційні проекти, співпрацю з інвесторами, проекти які планується реалізувати в місті, проекти енергозбереження, розвиток освіти, культури, спорту, медицини.
Після спілкування та дискусії учасників з міськими управлінцями навчальний візит подовжився оглядом муніципальних об’єктів та закладів освіти.
Учасники навчального візиту завітали до Бориспільського академічного ліцею. Про історію створення ліцею розповів Бориспільский міський голова А.Федорчук. Він повідомив, що ліцей споруджено за кошти місцевого бюджету  - 184 млн грн. Це стало можливим завдяки реформі децентралізації: «Саме завдяки фінансовій децентралізації ми маємо кошти. Це величезне досягнення України та місцевого самоврядування», - сказав мер Борисполя.
Оксана Пономарьова, директор Бориспільського академічного ліцею, поділилася історією створення Академічного ліцею, розповіла про інноваційні підходи до будівництва, команду яка працювала над реалізацією проекту, про впровадження реформи «Нова українська школа».
У ліцеї представники міст та громад зустрілися з відомим кулінарним експертом Євгеном Клопотенком, переможцем проекту «Мастер-Шеф», засновником соціального проекту «Зміни культури харчування «Cult Food». Є.Клопотенко  презентував проект «Нове шкільне харчування». «Ми, українці, не маємо права не мати культури українського харчування. Зараз час змінювати Україну! Діти мають якісно харчуватись і з задоволенням!», - сказав відомий шеф-кухар.
  
Програма навчального візиту до міста Бориспіль дуже насичена - учасники матимуть можливість також відвідати стадіон «Колос», Європейську площу, заклад дошкільної освіти «Віночок», Олесницьке озеро, НВК «Гімназія Перспектива» ЗОШ І-ІІ ступеня ім. В.Мономаха, Бориспільський муніципальний театр «Березіль».
Завдяки програмі АМУ «Маршрути успіхів» учасники візиту  у Борисполі  змогли на власні очі переконатися, що фінансова децентралізація + креативна команда, яка працює на результат для людей = успіх!
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)