Асоціація міст України закликає підтримати проект Житомирської міської ради «Bus of Нeroes»!

11 / Липень, 2019
Проект «Bus of Нeroes» - це своєрідний альтернативний спосіб психологічної реабілітації військових, яким з різних причин важко адаптуватися до життя у мирній Україні. Більшість із них отримали важкі бойові поранення, комусь ампутували кінцівки, хтось назавжди залишився прикутим до візка.
За підтримки депутатського корпусу Житомирської міської ради колишній військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади житомирянин Олександр Швецов організував 12 травня 2018 року першу поїздку за кордон для героїв з інвалідністю. Тоді військові відвідали Париж, Відень, Брюссель, Рим, Ватикан і здійснили паломництво у Люрд (Франція).
За словами Олександра Швецова, ідея організовувати паломництво для поранених захисників України у нього з’явилася давно. Він і сам важко адаптувався після повернення з війни, де втратив ногу. Потім випадково потрапив у Люрд і переосмислив усе, що з ним сталося. Він також усвідомив, що більшість із його побратимів, захищаючи європейські цінності на Сході України, ніколи не були за кордоном.
Військове паломництво до чудотворного місця бере свій початок з 1958 року, коли французькі військові запросили своїх колег із Німеччини, щоб разом помолитися за мир у всьому світі. Цей захід має особливе значення, адже велика кількість військових збирається щороку у святому місці не з військових причин, а на спільну молитву.
Наші герої своєю участю у ньому нагадують військовим з інших країн, що саме зараз в Україні точиться війна і українці, в тому числі, захищають і європейські кордони.
  
Так народився проект «Bus Of Heroes». Нині військові їздять не лише у травні на прощу до Люрду, але й подорожують протягом року. Так, у 2018-2019 рр участь у проекті взяли більше сотні військовослужбовців з різних куточків України.
Житомирська міська рада продовжує підтримувати проект фінансово, частину коштів надають спонсори. Торік на поїздку до Лурду депутати виділили 120 тисяч гривень, у 2019 році – 160 тисяч гривень.
Житомирський міський голова С.Сухомлин у листі до АМУ висловив сподівання, що міські голови відгукнуться на заклик Житомирської міської ради і проект стане всеукраїнським, щоб вже наступного року з України до Люрду вирушила ціла колона автобусів з героями на борту. Завдяки таким проектам поранені військовослужбовці мають змогу відволіктися від проблем, отримати позитивні емоції і повернутись до повсякденного життя.
Асоціація міст України закликає міських голів підтримати ініціативу «Bus of Нeroes»!
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)