АМУ сподівається, що фінансування проекту "Малі міста - великі враження" буде передбачено у Держбюджеті на 2020 рік, - Л.Даменцова

09 / Вересень, 2019
6 вересня Експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова взяла участь у прес-конференції УКРІНФОРМ, де розповіла про проект «Малі міста – великі враження».
Учасники: Ірина Френкель - директор Українського центру культурних досліджень, грантова програма «Малі міста – великі враження»; Людмила Даменцова - представник Асоціація міст України; Лілія Бевзюк-Волошина - менеджер зі зв’язків з громадськістю програми «Малі міста – великі враження», прессекретар фестивалю «Устилуг Стравінський FEST»; Світлана Дубицька - заступник Устилузького міського голови, ініціатор «Устилуг Стравінський FEST»; Сергій Калита - Класичний ювелірний Дім «Лобортас».
Л.Даменцова відзначила: «Чудово, що у цьому році Уряд виділив кошти на реалізацію культурних проектів малих міст, адже зазвичай культурні ініціативи фінансуються відповідно до залишкового принципу. Але ця тенденція зараз змінюється, що є дуже позитивним для нашої країни. «Малі міста – великі враження» - це перший в Україні проект, який фінансує поточні, а не капітальні видатки громад, що дозволяє громадам шукати щось особливе на своїх територіях та втілювати ідеї, реалізовувати творчий потенціал, залучати інвестиції через культуру».
На завершення прес-конференції Л.Даменцова підкреслила:
Такі конкурси дуже важливі для територіальних громад. Тому Асоціація міст України сподівається, що фінансування проекту «Малі міста – великі враження» буде передбачено у Державному бюджеті на 2020 рік
 
Нагадаємо, до складу Експертної ради, затвердженого Наказом Мінкульту, увійшли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та експерт з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова.
у 2018 році пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Конкурс підтримав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. У січні 2019 року побачило світ видання за підсумками проекту (перейти). На впровадження ініціативи «Малі міста – великі враження» у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн.  Цього року у конкурсі перемогли 74 проекти (ознайомитися з переліком проектів-переможців). 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)