30 / Вересень, 2021
30 вересня відбулося онлайн засідання фахової мережі з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури.  Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Учасники: представники органів місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські   голови та їх заступники, керівники (представники) виконавчих органів сільських, селищних, сільських рад з питань житлово-комунального господарства; представники Міністерства розвитку громад та територій.
Фасилітатором засідання виступив Олег Гарник, експерт з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури Аналітичного центру Асоціації міст України.
Він привітав учасників та перейшов до розгляду питань порядку денного. Крім того, експерт АМУ проінформував учасників засідання про підписання 30 вересня 2021 року під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад Меморандуму про непідвищення рівня тарифів. Відповідно до Меморандуму до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть.
Заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення – начальник відділу тарифної політики Мінрегіону Наталія Кравченко розповіла про реалізацію положень Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» щодо: відшкодування з державного з державного бюджету підприємствам тепло- та водопостачання заборгованості з різниці в тарифах, укладення договорів реструктуризації заборгованості, списання нарахованих штрафних санкцій (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).
Про основні положення Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 977 доповів експерт АМУ Олег Гарник.
 
Директор департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради Іван Карий акцентував на проблемних питаннях застосування територіальними комісіями з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах положень Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах.  
Про понаднормативні втрати під час визначення обсягу заборгованості з різниці в тарифах зауважив начальник житлово-експлуатаційного відділу Департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради Петро Вербівський.
 
У ході засідання відбулася жвава дискусія та обмін досвідом між представниками місцевого самоврядування, адже питання ЖКГ на сьогодні є дуже актуальними для громад.
Також учасники обговорили послідовність дій органів місцевого самоврядування та підприємств тепло- та водопостачання, які повинні забезпечити якнайшвидшу реалізацію норм Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», в тому числі й пов’язаних з відшкодуванням заборгованості з різниці в тарифах.

Онлайн захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)