Завдяки децентралізації Лиманська ОТГ нарощує фінансовий потенціал та розвиває громаду

Лиманська сільська об'єднана територіальна громада, що на Одещині, утворилася на початку 2018 року і об'єднала чотири села - Лиман, Новоселиця, Трапівка та Зарічне.
Завдяки фінансовій децентралізації ОТГ має бюджет у 28,5 млн грн, при цьому раніше об'єднаний бюджет Лиману і Трапівки становив лише 6,5 млн грн. Важливо зазначити, що близько 6 млн грн - це власні надходження, левова частина з яких - плата за землю.
Бюджет громади наповнюється за рахунок діяльності фермерських господарств, нещодавно відкритих хлібопекарень, а також функціонування бази відпочинку на Катранці. Заради цієї рекреаційної зони планується робити дорогу, проект якої вже замовила Лиманська громада. 
За літо в ОТГ зроблено ремонт двох шкіл в Лимані і Трапівці, капітально відремонтувано садок в Новоселиці, а також облаштовано адміністративне приміщення Лиманської громади, яке об'єднує в собі Будинок культури, бібліотеку і музичну школу.
Великим успіхом громади є перехід всіх комунальних підприємств на альтернативне паливо - пелети.
Проблемою в ОТГ залишається нестача кадрів. У селах бракує вчителів і медперсоналу. Тому було вирішено відремонтувати старий занедбаний будинок з метою запрошувати медиків і викладачів, надаючи їм житло.
 
Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)