Водянська ОТГ на Запоріжжі розпочинає експортну діяльність тепличних овочів

У селі Водяне Кам'янсько-Дніпровського району завершується будівництво першого для Запорізької області унікального об'єкта — пакувальної платформи для експорту тепличних овочів, вирощених місцевими сільгоспвиробниками.

Підприємство стане майданчиком для передпродажної підготовки - калібрування, пакування, штрихкодування, палетування та охолодження тепличних овочів, вирощених малими та середніми сільгоспвиробниками Запорізького краю.

Слід сказати, кліматичні та природні умови Кам'янсько-Дніпровського району сприяють розвитку тепличного виробництва овочів. За офіційними даними, біля 2 000 га земельних ділянок у цьому регіоні зайняті плівковими теплицями, що виробляють близько 500 тис. тонн овочів закритого ґрунту (переважно помідори та огірки). Пакувальна платформа по агрегації плодоовочевої продукції - це необхідний елемент «холодного ланцюга», ланцюга безпеки та сертифікації для післязбиральної доробки врожаю й підготовки свіжих овочів закритого ґрунту до експорту в розвинуті плодоовочеві країни Європи.

На будівельні роботи по реконструкції старого АТП пішло трохи більше 4 місяців. Приміщення переобладнано й оснащене сучасним холодильним, ваговим, вантажним устаткуванням, системою кондиціонування і системою озонування для дезінфекції приміщень.

На території громади понад 2 тис. гектарів зайняті плівковими теплицями, в яких ростуть близько 500 тис. овочів — переважно це огірки і помідори. Колись ці края називали «батьківщиною мільйонерів», бо саме вирощування овочів та тепличні господарства давали шалені прибутки місцевим аграріям. Але, прийшли часи занепаду. З кінця 90-х років про минулі обсяги овочевого виробництва приходилось тільки мріяти.  І от, зі створенням молодої ОТГ, ця галузь отримала потужний поштовх, колись занедбане підприємство стали відроджувати.

На виробництві планується охолоджувати овочі, упаковувати і експортувати в розвинені країни Європи. На реконструкцію старого комплексу пішло трохи більше 4 місяців.

В цехах вже встановили  сучасне холодильне, вантажне обладнання, а також системи кондиціонування і зонування.

Платформа здатна приймати і обробляти на добу до 80 тонн овочів.

Відкриття платформи відбулось 22 вересня. Громада отримала не тільки нові робочі місця, але й прямий шлях до експорту продукції сільськогосподарської переробки.

 

 

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)