Вінниця та населені пункти області переводять бюджетну сферу на використання альтернативних джерел енергії

Протягом двох останніх років Вінницька область зменшила споживання газу на 360 мільйонів кубометрів. У грошовому вимірі це 2,5 мільярда гривень.

Опалювати біомасою щонайменше удвічі вигідніше, тому цього року в бюджетній сфері області ще 47 котелень переведуть на альтернативні види палива.          

Вінниця першою серед міст України отримала європейську енергетичну відзнаку (надають за стійку енергетичну політику та розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів і збільшення частки відновлюваних джерел в енергобалансі).

Вже завершено зовнішнє утеплення стін загальноосвітньої школи № 34 (торік тут утеплили дах). У сусідній з нею школі проводять комплексну реконструкцію приміщення із застосуванням енергоощадних технологій.

При цьому, якщо у 2014 році міський бюджет на капітальні видатки шкіл міг спрямувати тільки 2 млн грн, то цього року завдяки децентралізації — вже 20 млн грн. Цим коштом замінюють вікна, утеплюють фасади, реконструюють і утеплюють дахи. Підхід комплексний. Наприклад, у школі №11, що в Старому місті, реконструюють систему теплопостачання із встановленням котлів на біомасі, що якісно підвищить її  теплозабезпечення. Це буде третя школа в місті, яку опалюватимуть дровами.

Досягеннями у сфері енергозбереження пишається не тільки сама Вінниця, а й Вінницька область.

У Северинівці Жмеринського району демонструють потенційні можливості енергоефективності українського села. Тут приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини обігрівають з використанням температури землі, що в нашій країні поки-що дивина. Северинівка, газифікований населений пункт, була однією з базових на Вінниччині з апробації різних видів енергоносіїв для потреб села, а також обладнання з виробництва тепла.

У Томашпільській загальноосвітній школі-гімназії, стаціонарному відділенні постійного та тимчасового проживання, сільській амбулаторії загальної практики сімейної медицини та вищому професійно-технічному училищі встановлено твердопаливні водогрійні котли, які працюють на пелетах, дровах, гранулах та соломі, а в дитсадочку «Сонечко» використовують сонячні теплоколектори. Це дає змогу економити в середньому майже половину коштів на опалення.

Хороші напрацювання з енергоефективності має Теплицький район Вінницької області, де в лікарні, дитячому садочку і школі великого села Соболівка місцевий фермер своїм коштом встановив енергоощадні котли і забезпечує потреби в паливі, яке він і постачає. Переведення на пелети із соломи дало можливість удвічі зменшити витрати на опалення. Це хороший приклад соціальної відповідальності бізнесу, побудови партнерських відносин влади і місцевих підприємців.

У бюджетній сфері області альтернативне паливо впроваджують коштом з різних джерел: бюджетів, спонсорів, а також залученням грантів. Спочатку створюють проект, за яким із встановленням сучасних твердопаливних котлів передбачено модернізацію допоміжного обладнання і мережі, а за можливості й утеплення об’єкта. Саме комплексний підхід (зокрема, обслуговування котелень спеціалізованою організацією) дає добрий результат, переконують у Вінниці.

Область: 
Вінницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)