Веселівська громада придбала унікальну сортувальну лінію + ВІДЕО

Веселівська ОТГ першою в Україні придбала унікальну мобільну сортувальну лінію.  ЇЇ інноваційність полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив'язки до місця. Мобільну станцію можна швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування.
В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа, а з бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою. Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу "грохот". Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності. Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал. Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.
Коштує така мобільна лінія 1,4 млн грн — це щонайменше вдвічі дешевше, ніж будівництво аналогічної стаціонарної. Потужність мобільної станції — 10 тис. т сміття на рік. Пропускна здатність - до 5 т за год.
 

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)