Василівська об’єднана територіальна громада будує свою міні-ГЕС

Василівська об’єднана територіальна громада Дніпропетровської області будує свою міні-ГЕС. На спорудження вже мають інвестиції у розмірі 6 мільйонів гривень. Місцева гідроелектростанція постачатиме електоренергію всім життєво необхідним об’єктам у випадку віялових відключень електрики. А ще це стане маленьким кроком у розвитку альтернативної енергетики. Про це розповів Сергій Павліченко, голова Василівської ОТГ.

 

«Місцева гідроелектростанція надаватиме послуги у випадку віялових відключень усім життєво важливим об’єктам. Це зробить нас енергонезалежними. 120 кВт на годину – це не потужна станція, але це – перший крок, який ми можемо зробити. […] У 2006 році ми відновили греблю, у 2009 – почали займатися цим питанням, але тільки під час об’єднання зрозуміли, що потрібні альтернативні джерела», – пояснив пан Павліченко.

Така електростанція не відмінить рахунок за електроенергію місцевим мешканцям, але окрім енергобезпеки забезпечить ще й робочі місця. Вони, переконаний голова громади, є тим фактором, який зможе повернути людей на село.

«Найголовніше – це утворення нових робочих місць. Щоб люди залишалися на селі і могли реалізувати себе там, де вони народилися», – підкреслив він.

Так, у громаді будується перший кооператив. Донором став канадський уряд.

«Наш кооператив – це дрібні фермери. Вони також вклали три мільйона гривень. Це теж робочі місця. Вони понесуть гроші у сім’ю та заплатять податки у місцевий бюджет», – зазначив Сергій Павліченко.

У планах – відновити цегловий завод та розвивати туристичний потенціал, а також побудувати сучасний полігон твердих побутових відходів.

У громаді є опорна школа. На наступний рік вона отримає 25 мільйонів та профільні кабінети.

«Батьки зрозуміють, що якісну освіту можна отримати там, де є необхідні прилади та наглядні матеріали. Нам кажуть, що п’ять дітей у класі легше навчити ніж 25, але ж там один вчитель викладає три предмета, то які знання можуть отримати ці діти?», – переконаний голова громади.

Джерело: Український кризовий медіа центр

Область: 
Дніпропетровська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)