В Омельницькій ОТГ буде відкрито інклюзивний центр для особливих дітей

 
Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами буде відкрито в селі Демидівка Омельницької об’єднаної територіальної громади. 
Нині в Омельницькій ОТГ проживають 17 дітей з особливими освітніми потребами. Більша частина з них навчається в Демидівському НВК. Тому виникла ідея створити в будівлі загальноосвітньої школи, яка зараз закрита через малу кількість дітей, такий центр. Тут вже проводяться ремонтні роботи.
– Ми написали проект та подали його на фінансування Євросоюзу, також звернулися з листами, в яких просимо допомогти, до депутатів обласної ради, – розповідає голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва. – За кошти нашого місцевого бюджету – близько 700 тис. грн, зробимо ремонт приміщення. Саме ж обладнання дуже дороге, його необхідно купувати за кордоном
До кінця весни заплановано облаштувати одну сенсорну кімнату з деякими видами обладнання. А загалом у Центрі будуть темна та світла сенсорні кімнати, кімната для відпочинку із спеціальними ліжками, туалет для дітей з особливими потребами, облаштований відповідно вхід тощо. 
Такі спеціально обладнані кімнати допомагають гармонійному сенсорному розвитку дитини, а також формуванню цілісного відчуття тіла, сприйняття власних рухів, полегшують подолання бар’єру тілесного контакту з іншими людьми тощо.
– Для прикладу, в темній сенсорній кімнаті у нас буде таке спеціальне обладнання, як бульбашкова колона, гніздо сови, у світлій – сухий басейн, сенсорна доріжка, гойдалка-блюдце, – розповіла Олена Радочин, директор Демидівського НВК.
Крім того громада налагодила співпрацю з містом: влітку відпочивати в Демидівський інклюзивний центр будуть приїжджати діти з Кременчуцького міського реабілітаційного центру. 
Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)