Управляти подачею води через смартфон – у Глобиному відмовляються від водонапірних веж

Маленька станція автоматичного керування перетворювача частоти, прикріплена на стовпі, повноцінно замінює водонапірну башту висотою 35 метрів та ще й дозволяє економити електроенергію. Таких станцій автоматичного керування глибинними артезіанськими насосами в Глобинській об’єднаній територіальній громаді всього 4. Кожна з них дозволяє заощаджувати близько 8 тисяч гривень щомісяця на електроенергії. У планах – купити таких ще 10.

– Вийшла з ладу водонапірна башта висотою 35 метрів, проблеми, які могли викликати аварійну ситуацію, не можливо було усунути без серйозних фінансів. На щастя, в нашій громаді була прийнята програма «Реформування і розвитку житлово-комунального господарства», одним із напрямків якої є купівля та встановлення станції автоматичного керування глибинними артезіанськими насосами, – розповідає Олександр Артюшенко, заступник Глобинського міського голови. – Ось ця станція дозволяє без використання водонапірної вежі, яку ми скоро знесемо, експлуатувати водозабір. 

Ця станція – сучасний комп’ютер, який задає імпульс артезіанському глибинному насосу, що знаходиться на глибині 100 метрів. Вона обладнана GPS-передавачем, нею можна управляти та усувати несправності в роботі у віддаленому режимі, наприклад, через мобільний Інтернет.

Вартість такого обладнання разом із встановленням – 200 тисяч гривень. Реалізовано проект за кошти бюджету ОТГ. Загальний термін окупності станції – 2 роки. Працює вже 3 місяці.

– Цей пристрій може ще й заощаджувати електроенергію, оскільки артезіанський насос вимикається, коли немає розбору в системі, за необхідності він автоматично зменшує або збільшує швидкість. Це економія близько 8 тис грн на місяць по витратах на електроенергію на одній станції. Єдиний недолік – ці установки не працюють, якщо немає електроенергії, – говорить Олександр Артюшенко. – У програмі розвитку передбачена повна диспетчеризація всіх водозаборів, які є в громаді.

Завдяки сучасним технологіям, які дозволяють заощаджувати, в Глобинській ОТГ одна з найнижчих цін на воду в Полтавській області, стверджує керівництво громади, – за 1 кубічний метр води люди платять 6 грн 68 коп. Останній раз тарифи за сплату води тут переглядалися в 2014 році.
Нині в об’єднаній громаді замінюють трубопроводи та виводять поетапно з роботи водонапірні вежі.

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)