У Запоріжжі з'явилась мобільна лабораторія для енергоаудиту бюджетних установ

Енергоаудит об’єктів перед їх реконструкцією (товщина стін, проникання повітря, якість та надійність комунікацій) - це лише частина того, що впливає на збереження енергії в будинках. Аналіз споруди повинні проводити експерти за допомогою спеціальних приладів. Тепер такі прилади можуть бути завжди під рукою, адже спеціальна мобільна латораторія з’явилася в Запоріжжі.

Згідно вимог чинного законодавства кожен об’єкт, на якому планується капітальний ремонт або реконструкція з використанням енергоефективних технологій у системах опалення, водопостачання та в ході експлуатації об’єкта з використанням альтернативних джерел енергії повинен мати паспорт енергоаудиту.  Лабораторія зможе допомогти реалізувати поставлені задачі та правильно здійснити реконструкцію.

В рамках співпраці Запорізької ОДА, Німецько-Української інженерної палати Запорізької області та проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ЄС/ПРООН) громаді передано обладнання вартістю 420 тис грн. До набору з енергоаудиту входить: газоаналізатор, інфрачервоний пірометр, тепловізор, люксметр, витратометр. Обладнання було закуплено ПРООН для інсталяції на автомобіль.

Використовувати послуги цієї лабораторії будуть під час реконструкції закладів медицини та освіти. Завдяки сучасним технологіям енергоаудит буде проводитися якісно, вчасно і в результаті громади отримають не лише теплі приміщення, а й зекономлять бюджетні кошти на опалення. Вже проведено перевірку двох шкіл в ОТГ Запорізького району. Вони значно зекономили на підготовці паспортів енергоаудиту, це обійшлося їм приблизно в 15 тис грн.

Забезпечення діяльності лабораторії та спеціалістів потребує певних коштів, але лабораторія не буде заробляти на аудиті.  Послуги будуть надаватися фактично за собівартістю, що значно дешевше, ніж робота схожих комерційних організацій.

 

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)