У Забродівській ОТГ вперше на Волині школу грітимуть енергією сонця

Перша на Волині школа з енергозберігаючою системою водонагріву від сонячних батарей та 3D-малюнком на фасаді буде на Ратнівщині у селі Заброди, що входить до Забродівської ОТГ. Йдеться про навчально-виховний комплекс ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок села Заброди.

Нинішнє приміщення закладу побудували ще у 1971 році. За довгі роки роботи дерев’яні конструкції даху відслужили своє, старі вікна й двері зносилися, а взимку неутеплені стіни сприяли швидкому охолодженню класних кімнат та коридорів. Капітальний ремонт будівлі школи цьогоріч включили до переліку об’єктів, що фінансують із Державного фонду регіонального розвитку із залученням коштів місцевих бюджетів у співвідношенні 90/10.

Загальна вартість проекту – майже 2,9 млн грн: 2,6 мільйона з них – гроші фонду і 289 тисяч гривень – заявника.

Як розповів директор НВК Роман Тарасюк, наразі над ремонтом приміщення працює 14 людей. Вони утеплюють стіни і облаштовують фасаду, а також заміни покрівлі з азбестоцементного шиферу металочерепицею. У рамках реалізації проекту закупили й нові металопластикові вікна, які невдовзі встановлять у шкільних класах.

Нововведення зробить комфортнішим перебування учнів у школі, дозволить, за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій економити на опаленні приміщення. За рахунок зовнішніх робіт приміщення школи виглядатиме сучасно та естетично.

Область: 
Волинська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)