У всіх школах Миколаєва запроваджено роздільний збір ТПВ

В рамках проекту щодо запровадження системи роздільного збирання сміття у Миколаєві всі середні навчальні заклади міста отримали контейнери для збирання тетрапак-упаковок.
Нині у школах встановлено 170 контейнерів, куди діти збирають використані пакети з-під молока та соків. У кожному закладі діють еко-патрулі у складі активних учнів, які слідкують за процесом. Здаючи сміття як вторсировину підприємствам, школярі отримують дохід.
"У Миколаєві є кілька приватних компаній, які приймають вторинну сировину, крім того, цим займається комунальне підприємство «Миколаївкомунтранс». В рамках впровадження системи роздільного збирання сміття укладено тристоронні угоди між навчальними закладами міста, управлінням освіти міської ради та власне підрядною організацією. Кошти надходять безпосередньо на рахунок школи, а потім учнівське самоврядування вирішує, що буде придбано за ці гроші", - пояснила координатор проекту роздільного збирання ТПВ у Миколаєві Анна Ганжул.
Іншим мотиваційним фактором для молоді є формування еко-рейтингу «Школа року», переможці якого отримують призи.
Наступний етап реалізації проекту – це введення роздільного збору сміття в дитячих садах і медичних установах. До 2020 року планується охопити всі комунальні установи міста Миколаєва.
 
Область: 
Миколаївська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)