У Війтовецькій ОТГ на Хмельниччині впорядували проблему вивезення ТПВ

У Війтовецькій ОТГ, як і в багатьох громадах Хмельниччини, існувала проблема із збором та вивезенням сміття. Цим питанням ніхто не займався системно і часто жителі сіл влаштовували стихійні звалища. З моменту утворення ОТГ, обраний громадою голова Ігор Степанюк перейнявся цією проблемою і прийняв рішення налагодити централізоване вивезення відходів на паспортизовані сміттєзвалища.

У громаді налагоджено централізований вивіз сміття із 2/3 сіл ОТГ на паспортизовані сміттєзвалища біля селища Війтівці. Одним із перших рішень громади було створення комунального підприємтва, що надає, зокрема, послуги з водопостачання, вивезення сміття, встановлення лічильників, налагодження освітлення та отримання абонплати від споживачів. За кошти, отримані в рамках субвенції на розвиток ОТГ, громада придбача чимало комунальної техніки, зокрема, і вантажну машину та трактор з причіпом, які призначені для вивозу сміття та упорядкування сміттєзвалищ.  Як пояснює селищний голова Ігор Степанюк, сміттєзбиральну машину купувати не було потреби, оскільки вона надто велика і громіздка, щоб обслуговувати вузькі вулички маленьких сіл.

При кожному старості громади є працівник комунального гсоподарства, який контролює процес надання послуг, а під час вивезення сміття допомагає літнім людям, які не в змозу самостійно його винести.

Як відзначають у Війтовецькій ОТГ, найважче - переконати людей у необхідності вивозити сміття, а не викидати його стихійно. Відтепер територія громади упорядковується, а жителі починають більш свідомо ставитись до того як їхня життєдіяльність впливає на навколишнє середовище.

Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)