У Великому Березному на Закарпатті розпочато сортування сміття

У селищі Великий Березний комунальне підприємство «Комунал сервіс» облаштувало спеціальний ангар, де відбувається сортування сміття. Відходи, які можна використати для вторинного виробництва, підприємство здає підприємцям та отримує за це кошти. Решта твердих побутових відходів відправляється на захоронення. З 1 січня 2018 року згідно з ухваленим депутатами селищної ради рішенням на захоронення направляються тільки відсортовані відходи.
Відсортовувати пластик у Великому Березному громада почала ще кілька років тому. На вулицях було встановлено металеві контейнери, куди жителі викидали пластикові пляшки. Згодом сортування стало більш масштабним: окремо викидаються скло, пластик та папір.
Наразі сортування проводиться вручну, але у перспективі можлива механізація процесу. Для вивозу відходів комунальному підприємству закуплено спецтехніку.
Селищний голова Богдан Кирлик каже, що окрім отримання коштів від підприємців за пластик, папір, скло і метал та зменшення плати за меншу кількість зданого сміття на утилізацію на полігоні, виграє ще й екологія цього мальовничого куточка Карпат.
Також селищна рада подала документи на отримання грантових коштів екологічного проекту для закупівлі контейнерів для жителів приватного сектору, а також для контейнерів для сортування сміття. 
 
Область: 
Закарпатська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)