У Старокозацькій громаді сонячна електростанція наповнює місцевий бюджет

Одеська область вважається одним із найсприятливіших регіонів України для отримання електроенергії альтернативним шляхом. Велика кількість безхмарних днів (особливо на півдні Одещини) роблять вигідним будівництво сонячних станцій. Степова зона характеризується сильними вітрами, які теж можуть слугувати джерелом електроенергії. Саме це приваблює на Одещину велику кількість інвесторів з Канади, США, країн Європейського Союзу, які вкладають в галузь альтернативної енергетики мільярди євро. Так, австрійська компанія «Activ Solar» в 2013 році збудувала сонячну електростанцію в селищі Старокозаче Білгород-Дністровського району. Так, Старокозацька СЕС стала однією з перших в Одеській області. 
Будувати її саме тут було зручно через те, що тут працювала електрична підстанція. Через неї можна було налагодити передачу електроенергії до загальної мережі. Робочих місць на станції для місцевого населення небагато - приблизно 3-4. Але саме функціонування сонячних електростанцій надає громаді значний фінансовий ресурс. Якщо порахувати податки від СЕС, що займає площу 80 гектарів, то можна побачити, що 10 % до загального бюджету громади приносить саме вона.  Для селища, яке кілька років тому стало центром об’єднаної територіальної громади, це дуже значна підтримка для розвитку інфраструктурних проектів.
- Потрібно, щоб бюджетні надходження не залежали від якогось одного напрямку, - вважає голова Старокозацької об’єднаної територіальної громади Вадим Бойко. -  Я ще не бачив в регіоні таких громад, які б процвітали виключно за рахунок сільського господарства. Основні робочі місця, які дають серйозні кошти до бюджету, дає все ж таки промисловість. Тих податків, які надходять до нас від сонячних батарей, я можу взяти тільки з трьох з половиною тисяч гектар землі сільськогосподарського призначення. Тому без  розвитку промисловості громада не може бути успішною.
Сонячні та вітрові електростанції не використовуються виключно для ОТГ. Вони лише встановлюються на території громади, яка спеціально для цієї мети виділяє землю, а сама вироблена енергія надходить до загальної мережі України. Але коли на території ОТГ встановлюється сонячна чи вітрова електростанція, громада має з цього податок на землю і податок від нових робочих місць.
Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)