У потенційній Немішаївській ОТГ запровадили "Електронна картку немішаївця" для проїзду в громадському транспорті

У відносно невеликій громаді Київщини запроваджена сучасна система електронного квитка для проїзду в громадському транспорті. Згідно з розрахунками Немішаєве повинне було б щорічно сплачувати в районну казну близько 270 тис грн, чим мало компенсувати витрати проїзду пільговиків у громадському транспорті з селища Немішаєве до Бородянки. Таким чином пенсіонери отримали б право на пільговий проїзд раз на тиждень. Фінансування такого роду витрат було покладено виключно на районні державні адміністрації, які в свою чергу отримували субвенції з держбюджету. Коли влада самоусунулася від сплати проїзду в громадському транспорті за пільговиків, вся відповідальність лягла на місцеві бюджети. Громада була не згодна з тим, що має платити за послуги, які неможливо контролювати.

Наприкінці 2016 року команда Немішаївської селищної ради поставила за мету впровадити електронний квиток для проїзду в громадському транспорті, яким би користувалися пільгові категорії населення. Була сформована база пільговиків. На створення електронних квитків та закупівлю обладнання селище витратило 10 тис грн.    Над цим проектом працювали близько чотирьох місяців.

І вже з травня 2017 року всі пенсіонери селища Немішаєве мають електронний квиток, який дає право безкоштовного проїду до Бородянки і назад по середах та п’ятницях. Економія коштів після впровадження такої системи досягає 90%. Громада платить перевізнику за реально виконану роботу. За попередніми підрахунками, річний кошторис даного проекту складе близько 30 тис грн, що істотно нижче тієї ціни, яку пропонував сплачувати район.

Отриманий досвід уже сьогодні успішно поширюється в інших громадах України.«Електронна картка немішаївця» - яскравий приклад того, що сучасні технології можна ефективно використовувати не лише на рівні великих міст, але й у невеликих громадах! 

 

Область: 
Київська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)