У Мелітополі працює соціальне таксі

При Мелітопольській міській раді існує платформа «Громадський проект», завдяки якій кожен житель міста чи ОТГ може подати ініціативу, націлену на покращення життя на територіях, та взяти участь у конкурсі.
Одним з переможців став проект «Соціальне таксі, кому важко-підвези». Відповідно у Мелітопольському територіальному центрі соціального обслуговування з’явилося соціальне таксі, яке наразі перше і єдине в Запорізькій області. З липня 2018 року таксі працює на регулярній основі. Клієнти можуть безкоштовно скористатися соціальним транспортом двічі на місяць. Поки таксі працює для людей з інвалідністю І та ІІ групи з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках. Ще одна умова для користувачів - розмір пенсії, який не повинен перевищувати двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (станом на 1 січня 2018 року - 2748 грн).
На реалізацію проекту з міського бюджету Мелітополя було виділено 200 тис. грн. Переможець конкурсу за власні кошти придбав і встановив на автомобілі спеціальний підйомник. Функції диспетчерів виконують дві дівчини-волонтерки, які приймають заявки від людей з інвалідністю. Їм та водієві авта за рахунок проекту придбано мобільні телефони. Здебільшого виділені кошти витрачаються на паливо і оплату роботи водія.
Є підстави очікувати, що подібний досвід отримає поширення. Урядом України запроваджено у цьому році реалізацію нової програми стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю. На придбання спеціально обладнаних автомобілів для створення служб перевезень людей з інвалідністю у Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти в сумі 30 млн грн.
У рамках пілотного проекту передбачається придбання спеціальних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, і передача їх територіальним громадам за результатами проведеного конкурсу.  На участь у конкурсі служб перевезень людей з інвалідністю необхідну документацію із Запорізької області подали Широківська, Якимівська та Приморська об’єднані територіальні громади. Наразі вони очікують результатів ІІ етапу конкурсу від Міністерства соціальної політики.
 
Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)