У Глобинській громаді реалізовується програма поводження з ТПВ

Глобинська ОТГ придбала перші 500 контейнерів об’ємом 120 літрів з метою забезпечити організований збір твердих побутових відходів у житловій садибній забудові у Глобиному, яка в місті становить близько 90%. 
Пластикові контейнери були роздані жителям приватної забудови. 
Коштує обслуговування контейнера 6 грн 40 коп на місяць з однієї особи, яка зареєстрована в будинку. Разом з контейнером люди отримали графік, згідно з яким у визначений день мешканці житла повинні викотити контейнер з двору на вулицю – решту роботи виконають комунальники. Було придбано спеціально обладнаний автомобіль, який сам підіймає такі контейнери і після вивантаження залишає на тому ж місці.
Поки ця практика працює в одному мікрорайоні, але мешканці підтримують таку ініціативу. Зараз триває процедура укладання договорів. 
Для того, щоб забезпечити всіх жителів приватних будинків такими контейнерами, треба докупити ще 2500 одиниць.
"У нас обладнано 8 критих контейнерних майданчиків, де встановлені баки для різних видів ТПВ – паперу, скла, пластику. Також практикуємо збір ТПВ у приватному секторі з використанням пакетів для сміття. Людина купляє пакет за 10 гривень, в цю вартість закладена послуга зі збирання та вивезення сміття",  - розповідає заступник голови Глобинської ОТГ Олександр Артюшенко.
Відсортоване сміття продають приватним підприємцям. Сміття ж вивезене з приватної забудови сортують вже на сміттєзвалищі. 
 
Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)