У Глобиному створили комунальний медичний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

У Глобинській об’єднаній територіальній громаді створено комунальний заклад медицини. На останній сесії, що відбулася 6 квітня, депутати проголосували за проект рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глобинської міської територіальної громади», повідомляють на сайті Глобинської міської ради. На цей заклад покладено завдання з надання первинної медичної допомоги, здійснення управління медичним обслуговуванням населення Глобинської міської територіальної громади, вжиття заходів з профілактики захворювання населення, підтримки громадського здоров’я.

Керівництво громади сподівається, що таким чином приведе до порядку медичну галузь. Адже раніше фінансування ПМСД не здійснювалось на пряму з бюджету місцевих рад: сільських, селищних чи об’єднаних територіальних громад, а з районного бюджету. Нині ж, зі створенням некомерційного комунального медичного закладу, повноваження і розбудова первинної ланки медицини перейшли до Глобинської ОТГ. 

– Ми довго вагалися створювати амбулаторію з ФАПами чи центр ПМСД. Але на форумі в Харкові, де обговорювалися питання організації роботи первинної ланки медицини, все-таки переконалися, що останній варіант найкращий. Адже, якщо немає центру, то галузь медицини фактично не можливо розвинути на місці, оскільки амбулаторія не може бути окремою юридичною особою, яка здійснює фінансову діяльність. А центри ПМСД, за умови створення Національної служби здоров’я України, зможуть, через неї, фактично напряму працювати з державним бюджетом, – говорить Галина Токаренко, заступник глобинського міського голови з гуманітарних питань. 

Нині, коли рішення сесії вже є, наступний крок – це пошук приміщення для Центру ПМСД, кадрів, отримання ліцензії, вирішення інших організаційних питань. 

– Маємо гостру потребу в сімейних лікарях. Адже більше, ніж на 16 тисяч населення ОТГ, лише три сімейних лікарі, – розповідає Галина Токаренко. – Тож зараз у міській раді працюємо над двома програмами: «Житло» та «Заохочення і підтримка молодих спеціалістів». Вже маємо певні напрацювання, так один із пунктів програми «Житло» передбачає оплату оренди житла для молодого спеціаліста, який працюватиме в ОТГ та часткову оплату комунальних послуг. А якщо, приміром, лікар відпрацює 10 років в громаді, отримає право приватизувати житло. Згідно іншої програми, якщо молодий спеціаліст, котрий приїжджає працювати до нас у громаду, укладає договір із роботодавцем на 5 років, ми виплачуємо йому одразу 5 місячних окладів, це своєрідні «підйомні» гроші. Але, підкреслю, що поки що це лише плани і в будь-якому випадку програми повинні затвердити на сесії депутати. 

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)