У Білозірській ОТГ відкрився новий Центр первинної медико-санітарної допомоги

Центр первинної медико-санітарної допомоги - це комунальний заклад, створений в контексті реформування медицини у Білозірській ОТГ, першій серед громад області, де в рамках процесів децентралізації вже працює такий заклад первинної ланки медичної допомоги.
В комунальному закладі ЦПМСД Білозірської ОТГ є денний стаціонар на 7 ліжок і поліклініка, а також передбачено обслуговування дільничною медсестрою на дому. У поліклініці працює чотири сімейних лікаря, лікар-педіатр та лікар-терапевт. Окрім того, в ОТГ функціонує філіал від Черкаської ЦРЛ – цілодобове стаціонарне відділення на десять ліжок.
Під Центр ПМСД реконструювали колишнє приміщення стаціонару дільничної лікарні. Ремонт тривав близько двох місяців. За 2 млн 150 тисяч грн зі старої будівлі, яка не ремонтувалась більше 30 років, зробили сучасний медичний центр.
Щоб справити новосілля швидше, у ремонті приміщення взяв участь навіть медичний персонал – допомагали знмати стару фарбу зі стін.
 
На ремонт ЦПМСД громада виділила кошти, отримані у вигляді субвенції з держбюджету на розвиток інфраструктури ОТГ, та з місцевого бюджету. За словами Ірини Грищенко – заступника голови ОТГ, на сьогодні центр обладнаний ще не на 100% від потреби.  Найближчим часом плануємо докупити прилади, яких бракує згідно з затвердженим табелем оснащення, - електрокардіографи, пульсометри, стрічки. У цьому ж списку й обладнання для лабораторної діагностики, щоб була можливість за допомогою експрес-методів визначити рівень холестерину чи цукру в крові пацієнта. Також цьогоріч заплановано придбати два автомобілі для сімейних лікарів.
 
Подбали в Білозірській ОТГ і про побут медперсоналу: надали гідні зарплати, передбачивши доплату з сільського бюджету, приїжджих лікарів забезпечили житлом. Молодий спеціаліст отримує в місяць 10 тис. грн. Квартири для сімейних лікарів обладнали у відремонтованому приміщенні старої школи. Оплачує їм громада і половину вартості комунальних послуг.
– Думала, що приїду в «умови села», а тут житло дали, обладнали прекрасне робоче місце. Планую залишатися працювати тут і далі, – ділиться сімейний лікар Ірина Глушко. Молода фахівчиня приїхала до Білозірської ОТГ з Харківщини за розподілом.
Про гарні умови, створені щоб медики могли надавати населенню якісні послуги, говорять і інші лікарі Центру ПМСД. Так дільничний лікар-педіатр Валентина Лукінова, яка пропрацювала в Білозір’ї 40 років, розповіла, що завжди мріяла мати окремий кабінет «здорової дитини». Тепер її мрія приймати малечу, що захворіла, окремо, здійснилася.
 
Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)