У Білоберізькій ОТГ запрацювала сучасна система оповіщення населення громади

Про це повідомив журналістові газети «Галичина» голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.
Власне, йому і належить ідея створення такого вуличного радіо для громади. За словами Дмитра Іванюка, він перейняв цей досвід у Чехії. Таке нововведення зумовлене необхідністю попередження горян про надзвичайні ситуації в гірській місцевості, підкреслив чільник громади. 
«Високі гори звідусіль обступають Білоберізьку ОТГ, у нас доволі часто є складні погодні умови, а від одного села до другого не так легко добратися, особливо взимку. Тому якось треба долати ці природні перепони. Перебуваючи у кількаденному туристичному турі у Чехії, я побачив, що у тамтешніх селах встановлено репродуктори, через які місцева влада повідомляє людям важливі новини. Відтоді загорівся ідеєю створити аналогічну систему оповіщення і у нашій громаді», — розповів Д. Іванюк. За словами пана Дмитра, допоміг йому реалізувати цю ідею народний депутат України Юрій Соловей, за сприяння якого було скеровано у Білоберізьку ОТГ 600 тис. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток. Ці гроші виділили під проект проведення до сіл громади швидкісного інтернету. Проте їх вдалося використати ощадливо, тому дещо залишилося й на створення сучасної радіомережі. Також Д. Іванюк розповів, що у сільській раді виділили одну кімнату під пульт управління цією мережею. За допомогою швидкісного інтернету пульт поєднується з репродуктором, розміщеним у Білоберізці. Нині проходить тестування ще один репродуктор, який до Великодня буде встановлено в Устеріках. 
Тепер у Білоберізькій ОТГ швидко і доброякісно сповіщатимуть жителів громади про надзвичайні ситуації, притаманні гірській місцевості — зокрема про повені, сходження лавин тощо. Ця система охоплює наразі тільки адміністративний центр громади, проте до кінця цього року її буде поширено по всій ОТГ. Систему вже випробували у Білоберізці: усі повідомлення добре чути навіть на відстані майже 1 км від репродуктора. Також через неї можна, крім попередження про надзвичайні ситуації, зробити важливе оголошення для жителів громади, а ще транслювати музику, передовсім місцевих виконавців, музичний контент FM-радіостанцій. Крім цього, система оповіщення дуже допомагатиме в роботі місцевої пожежної охорони.
 
Область: 
Івано-Франківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)