Теребовлянська ОТГ впроваджує освітню реформу

З метою впровадження освітньої реформи Теребовлянська громада застосовує нові піходи до навчання (онлайн-курси для вчителів, нові форми роботи з початковою школою), оптимізує мережу закладів, перерозподіляє функції та обов’язки, а також вдосконалює матеріально-технічну базу, створює комфортні умови для здобуття освіти та втілення ключових ідей змін.
Цього року Теребовлянська міська рада виділила близько 2 млн 750 тис. грн для осучаснення шкільних класів. Це – ремонт та обладнання приміщень, у яких навчаються першокласники. Загалом облаштовано 11 класних кімнат по громаді, у яких навчається 10 та більше учнів (міські школи, опорні заклади в Лошнові та Ласківцях, Кровинківська, Плебанівська та Підгайчицька ЗОШ). Також громада за власні кошти ОТГ дофінансувала придбання меблів, мультимедійного обладнання тощо. На ремонт інших класів міська рада виділила майже 1 млн грн.
З державного бюджету до громади надійшло 912 тис. грн у вигляді субвенції на нові парти, обладнання, дидактичні матеріали тощо, придбання яких ще триває через тендерні процедури.
«Першочергове наше завдання, – зазначає міський голова Сергій Поперечний, – щороку максимально докладати зусиль та покращувати матеріально-технічний стан закладів освіти. А також, що не менш важливо, дати їх працівникам мотивацію через додаткові повноваження та обов’язки працювати самостійно на власні школи, шукати перспективи, брати участь в проектах, тощо. Дирекції закладів освіти та їх колективи мають стати не прохачами-виконавцями, а активними учасниками змін, спільно шукати вирішення проблем та планувати майбутнє своєї школи. Зараз ми бачимо, що школи вже активно включилися в процес розробки проектів для Громадського бюджету Теребовлянської громади. В подальшому, сподіваємось, вони вийдуть на новий рівень та зможуть брати участь в залученні позабюджетних коштів на розвиток освіти».
Область: 
Тернопільська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)