Такого немає в жодному селі Лиманської громади: в Яровій відкрили сучасний діагностичний кабінет

В селищі Ярова Лиманської громади справжнє свято: тут відкрили медичний кабінет з найновішим діагностичним обладнанням, якого немає в жодному іншому селищі ОТГ.

Особливо відкриттю нового діагностичного гінекологічного кабінету раділи жінки. Не треба тепер їхати до Лиману і стояти в черзі до лікаря. Все необхідне тепер розміщене у власному селищі. Про деталі проекту розповіла голова союзу переселенців "Промінь Надії" ‎Ірина Кашицина:

"В травні 2017 року ми подали заявку у посольство Канади і отримали грант на відкриття на базі нашої амбулаторії гінекологічного кабінету. Наша громадська організація орендувала кабінет у амбулаторії Центру імені Лядукіна. Бо кабінет був до цього часу пустий. Отримали апарат УЗД, завдяки якому у нас проводяться гінекологічні обстеження, обстеження щитовидної залози та інші. Також ми отримали кольпоскоп, термокоагулятор і інше необхідне обладнання", - каже Ірина.

Зазначимо, що посольство Канади частково профінансувало цей проект, тому до 28 лютого 2018 року обстеження у діагностичному кабінеті для членів громади проводиться безкоштовно.

"А далі, якщо ми знайдемо спонсорів, або якщо громада нам допоможе, то обстеження і надалі буде проводитися безкоштовно. Крім того, у рамках цього проекту ми будемо з 28 лютого у школах і навчальних закладах громади проводити лекції для жінок і дівчат на тему збереження жіночого здоров’я", - каже активістка.

Хоча урочисте відкриття діагностичного кабінету відбулося 25 жовтня, пацієнтів тут почали приймати ще з 10 жовтня. 

ГО Союз переселенців "Промінь Надії" почала роботу з травня 2016 року, зараз у її склад входить 38 чоловік тимчасово переміщених осіб, і вже встигла втілити в життя декілька грантових проектів, і продовжує розвивати Ярову.

Джерело

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)