Стеблівська громада: об’єднатися заради розвитку

Нині на Черкащині функціонує десять територіальних громад. Сім із них живуть за власними стратегіями розвитку. Серед них і Стеблівська ОТГ. Створили громаду понад півроку тому. Нині селяни уже відчули перші позитивні зрушення.

Віднедавна школа у селі Дацьки отримала сучасну оргтехніку, про яку давно мріяли учні. Раніше грошей не вистачало на всі потреби школи, проте уже півроку заклад фінансується завдяки бюджету Стеблівської ОТГ. 

До ОТГ увійшли 12 сіл. Завдяки децентралізації, громада отримала можливість самостійно розпоряджатися коштами, а бюджет виріс до 33 мільйонів гривень, це вдвічі більше, ніж до об’єднання. Хвалиться новеньким ремонтом у будинку культури села Яблунівка працівниця закладу – Лілія Онучак.

Раніше кошти від податків сільради перераховували в район, а вже районне керівництво вирішувало, в які села і на шо спрямувати фінанси. Нині ж гроші лишаються в ОТГ і куди їх витратити вирішують на місцях. Самостійно використовують і субвенції від держави на нагальні потреби та готують проекти, аби отримати гроші на їх реалізацію із бюджету розвитку.

Бюджет між селами ділять по-справедливому – розраховують суму на кожного жителя. Потому ж люди своїми руками відбудовують клуб, ремонтують міст та поновлюють дах на амбулаторії.

Загалом по ОТГ виділили 500 тисяч на дороги, 200 тис на вуличне освітлення та поточні ремонти установ соціальної сфери. 

У 2018 планують зайнятися сільською медициною.

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)