Практичний досвід розвитку громади на прикладі Тетерівської сільської ОТГ

7 квітня 2017 року учасники Секції Асоціації міст України з питань об’єднаних територіальних громад відвідали Тетерівську громаду.

Тетерівська територіальна громада була утворена в серпні 2015 року внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад. До її складу входять 11 населених пунктів. На території Тетерівської ОТГ зареєстровано понад 6 тис. мешканців (проживає без реєстрації ще близько 5000 осіб). Сільська громада межує із обласним центром – Житомиром, що дає свої «плюси» та «мінуси» для розвитку ОТГ.

Сільська ОТГ сформувала органи управління. Серед інших – економічно-інвестиційний сектор – виконавчий орган ради, що навіть не у кожному місті є. Саме керівник цього відділу Анатолій Волинець провів екскурсію та презентував «перші паростки» децентралізації у громаді.

Учасники Секції відвідали сільську раду, клуб, де нині завершуються ремонтні роботи, та Тетерівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. У школі провели повну термосанацію, утеплено фасад, встановлено нові вікна, перекритий дах. Відтепер школа дає економію на енергоресурсах близько 40%.

Також у Тетерівській ОТГ створено Центр надання адміністративних послуг у с.Корчак, що набагато спрощує життя людей. Крім того, Центр, надаючи послуги, заробляє кошти безпосередньо для громади, адже скористатися ним можуть жителі всієї області.

У 2016 році здійснено капітальний ремонт приміщення за рахунок співфінансування: державна субвенція склала 1 млн 91 тис. грн, а поточний ремонт здійснили за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі майже 200 тис грн.

Як розповів начальник ЦНАПу Михайло Діжа, через Центр надається 32 адміністративні послуги: «За перші три місяці поточного року (враховуючи, що у січні було багато святкових днів, і мешканці менш активно зверталися для отримання адмінпослуг) працівниками ЦНАПу надано 502 адміністративні послуги: реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи, земельні питання, послуги з оформлення документів для отримання паспорту, реєстрація речових прав на нерухоме майно, державна реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Голів ОТГ, що утворилися у минулому році цікавило, коли Тетерівська ОТГ відчула реальні зміни. «Уже 3 місяці працюємо, багато чого зроблено, але є розуміння: моя громада не відчула очікуваних змін. Або зроблено дуже мало, або очікували забагато», - запитав у колеги Іванівський сільський голова Чернігівської області Сергій Гарус. На що начальник економічно-інвестиційного сектору відповів: «Ми відчули перші зрушення, коли пішли гроші. Так що робіть те, що запланували, а результати підсумуються трохи згодом».

Захід проводився у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

  

Область: 
Житомирська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)