Парафіївська громада: від ремонтів до муніципальної поліції

Однією з перших в  Чернігівській області утворилася Парафіївська об’єднана територіальна громада. Уже два роки ОТГ живе по-новому.
– Наша громада об’єднує вісімнадцять населених пунктів із загальною кількістю населення близько 6 тисяч чоловік, – говорить Голова ОТГ Валентина Карпенко. – Якщо у 2015 році бюджет усіх п’яти громад – Парафіївської, Іваницької, Южненської, Мартинівської та Петрушівської – становив майже 5,5 млн грн, то в минулому році – 33 млн грн, а за 9 місяців 2017 року майже 30 млн грн.
Надходження зросли за рахунок того, що об’єднаним територіальним громадам згідно з Бюджетним кодексом надходить 60% податку на доходи. Окрім того, держава виділила на розвиток інфраструктури у 2016 році 5968,6 тис. грн, а в 2017-ому – 3794,7 тис грн.
Громаді вдалося вперше за багато років провести капітальні ремонти закладів соціальної сфери та значно покращити їхнє матеріальне забезпечення. Для парафіївської школи придбали автобус, а для селищної ради – автомобіль.
Кабмін виділив на розвиток ОТГ 449 тис. грн, за які придбано легковий      автомобіль для центру первинної медико-санітарної допомоги  комп’ютерну техніку та для дитячих садочків та шкіл. Також виділено 90 тис. грн на закупівлю дитячого майданчика у Парафіївку.
Ще до об’єднання в ОТГ районна влада закрила у Парафіївці лікарню. Децентралізація сприяла відновленню втраченого. На базі закладу створений центр первинної медико-санітарної допомоги, відкритий денний стаціонар на 15 ліжок в Парафіївці та 10 – в Іваниці. Цілодобово працює поліклініка в Іваниці, а за кошти селищної ради введені додаткові ставки медичних працівників. Жителі громади мають можливість отримувати термінову медичну допомогу в будь-який час доби.
У громаді створений територіальний центр з надання соціальних послуг одиноким престарілим, інвалідам та сім’ям, що потрапили в скрутне становище, при якому функціонує стаціонарне відділення, де крім соціальних надаються і медичні послуги. Голова ОТГ Валентина Карпенко планує створити також і муніципальну поліцію. Продовжити й ремонти. Важливе завдання громади -  розвивати туризм, оскільки на  її території знаходяться два туристичні комплекси: Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» та «Соколиний хутір».
Область: 
Чернігівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)