ОТГ Полтавщини розповіли, куди витратять гроші у 2017 році

 

Новостворені об’єднані територіальні громади Полтавщини, в яких у грудні відбулися вибори, напередодні нового року провели перші сесії. На сесіях затвердили бюджети, визначилися із першочерговими завданнями. 

Одна з найбільших сільських ОТГ в Україні, Засульська, затвердила бюджет у сумі 78 мільйонів гривень.

"Основні статті доходів: ПДФО, земельний та акцизний податки, адже на території нашої громади близько десяти заправок, – коментує Олександр Сірик, керуючий справами Засульської сільської ради. - Серед першочергових завдань – створити комунальне підприємство, яке б обслуговувало населення громади, нагадаємо в Засульській ОТГ їх мешкає майже 19 тисяч. Для переймання досвіду відвідали Шишацьку ОТГ, де вже створене таке підприємство, на якому працює близько 60 працівників. Думаю, що на нашому майбутньому підприємстві теж працюватиме не менше 50 осіб. На закупівлю техніки, облаштування комунального господарства спрямуємо від 12 до 15 мільйонів гривень, саме таку субвенцію, сподіваємося отримаємо на розвиток інфраструктури нашої громади". 

Окрім того в Засульській ОТГ будуватимуть сміттєзвалище та очисні споруди.

21 млн 897 тис грн – такий бюджет об’єднаної громади затвердили на сесії Сергіївської сільської ради. 

"З них 12 млн 518 тис грн – власні надходження. Основні джерела наповнення – ПДФО і оренда землі, – розповідає Ігор Лідовий, Сергіївський сільський голова. – Головні витрати – забезпечення соціальної сфери. Потрібно придбати мультимедійні дошки для дошкільних закладів громади, замінити в школах двері та вікна тощо. Частина коштів піде на ремонт доріг та освітлення вулиць".

Ремонт сільських будинків культури та проведення в них опалення – основна мета на 2017 рік у Решетилівській об’єднаній територіальній громаді. Загалом бюджет Решетилівської селищної ради – 50 млн грн, без субвенцій. 

"Серед головних завдань – вирішити проблему з питною водою. Адже в багатьох населених пунктах капітального ремонту потребують водогони, – говорить Володимир Кузьменко, Решетилівський селищний голова. – Вирішили привчати мешканців нашого селища до роздільного збору сміття. Купили вже прес для пресування пластику і євробаки".

У 2016 році Решетилівська громада здобула перемогу в обласному конкурсі проектів розвитку місцевих територіальних громад Полтавщини. Вона розробила проект із роздільного збору побутових відходів. 

Націлені на якісні зміни і у Великосорочинській об’єднаній територіальній громаді. 

"Нині готуємо спільний проект із ДСНС по створенню місцевої пожежної охорони. Будемо будувати спільне приміщення для пожежної охорони, поліцейського відділку та комунального господарства, – ділиться планами Павло Полєков, Великосорочинський сільський голова. – Також хочемо в державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) подати проект на утеплення будівлі загальноосвітньої та музичної шкіл. У цьому році хочемо розпочати будівництво дитячого садка у Великих Сорочинцях. Це буде співфінансування – 1 млн 400 тис грн – кошти з місцевого бюджету і близько 2 млн грн, сподіваємося отримати з ДФРР. Втілити в життя проект хочемо за два роки – 2017-2018. Нинішній садок у Великих Сорочинцях знаходиться  в аварійному стані".

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)