Мачухівська ОТГ впроваджує систему роздільного збирання ТПВ

1 січня 2018 року набрала чинності заборона на захоронення неперероблених  (необроблених)  побутових відходів. Відповідно, всі громадяни, які проживають на території України, повинні сортувати сміття. Однак для багатьох населених пунктів досі невирішеним залишається питання: куди викидати відсортоване сміття?
Після об'єднання у 2017 році Мачухівська громада почала активно працювати над вирішенням цієї проблеми.
Минулого року три сільради ОТГ виграли обласний конкурс та отримали грант на реалізацію проекту "Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами" на території Мачухівської, Судіївської та Плосківської сільських рад. На реалізацію проекту було витрачено 612 тис.грн, із яких майже половину отримано з області, а решту коштів виділено з місцевого бюджету громади. Гроші в ОТГ використали для облаштування майданчиків, придбання баків та пресу для пластику.
Наприкінці 2017 року комунальне підприємство Мачухівської сільської ради "Дружба" закупило та встановило на чотирьох майданчиках у Мачухах комплекти контейнерів для роздільного збору сміття, а також 45 баків для змішаних відходів. Нині роздільно збирається папір, пластик і скло, все інше сміття йде у загальні відходи, яке організовано вивозиться на полтавське міське сміттєзвалище в Макухівку. 
Загальне сміття Мачухівське комунальне підприємство вивозить двічі на тиждень, а от відходи придатні для переробки – по мірі накопичення. Скло вивозять самотужки до пункту прийому в Судіївці, а пластик та папір вивозить фірма, що офіційно займається прийманням вторсировини. За 5 місяців здачі вторсировини КП "Дружба" отримало близько 3,5 тис. грн. Це незначні кошти, якщо говорити про прибуток. Підприємство наразі функціонує за рахунок субвенції з сільської ради. Перший час збір сміття проводився безоплатно для населення. Але щоб вивести діяльність комунального підприємства зі збиткового, запроваджено оплату – вартість вивозу сміття для мешканців громади становить 15,25 гривень із особи. 
Крім того, керівництво ОТГ провело роз’яснювальну роботу з жителями громади та випустило буклет з інформацією щодо правильного сортування сміття. Сьогодні з користувачами послуг укладаються договори. Як зазначає голова  Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь, населення відповідально ставиться до сортування сміття. В результаті – територія громади стала чистішою.
Найближчим часом керівництво планує придбати додаткову автівку для вивозу сміття – 16-кубовий КрАЗ, а також організувати накриття для майданчиків, щоб якість зібраної вторсировини не псувалася під атмосферними опадами.
 
Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)