Комишуваська ОТГ відкрила сучасний Будинок культури

Комишуваська об’єднана територіальна громада об’єднала сім сільських рад, селищну раду та 30 населених пунктів, де проживають 13,5 тис. населення. На території громади діє дев’ять клубних закладів, із них вісім  - у сільській місцевості. Це один селищний будинок, три сільські будинки культури та п’ять сільських клубів.
Минулого року у Комишуваському будинку культури селищна рада розпочала капітальний ремонт покрівлі та великої глядацької  зали, ремонти вестибюлю, сходів, кімнати для перевдягання, ложі для глядачів. Придбано та встановлено сучасне опалювальне обладнання та крісла для глядацької зали. На ці роботи громада виділила понад 3 млн грн. Після осучаснення клубу святкові заходи відбуваються у комфортних умовах та набули більшого масштабу. Так, активізували свою діяльність хор, дитячий ансамбль, танцювальний гурток. Як зазначили у селищній раді, оновлення будинку культури триватиме. Директор Комишуваського територіального БК Олена Франко розповіла, що у громаді є попит на показ фільмів та мультфільмів, подивитися які можна лише у місті. Тож Комишуваська селищна рада звернулася до облради з проханням допомогти придбати сучасне кінообладнання для власного будинку культури.
З того часу, як у громаді почали звертати увагу на розвиток культури та піклуватися про комфортні умови праці працівників цієї сфери, люди з більшим інтересом відвідують культурно-масові заходи, охоче беруть участь у підготовці та проведенні свят, приєднуються до колективів художньої самодіяльності. У громаді діє 28 любительських об'єднань та клубів за інтересами, їх відвідує 326 учасників. Це 12 дитячих об’єднань, які відвідують 150 учасників, один молодіжний із п’ятьма учасниками, два жіночі колективи із 23 учасницями та один сімейний, який зібрав 12  учасників.
У селі Заріччя вже багато років діє народний аматорський ансамбль «Берегиня». Цей вокальний колектив, який об’єднав  16 яскравих творчих особистостей, гідно представляє  громаду по всій Україні. Наприклад, у травні минулого року колектив взяв участь у телепередачі «Фольк м’юзік» у Києві. У 2017 році колектив посів 2-ге місце на фестивалі народного мистецтва «Вольниця» серед дорослих виконавців, взяв участь в обласному конкурсі «Запорізька спадщина».
Гордість Комишуваської громади - дитяча музична школа і будинок дитячої творчості та юнацтва, Тут діти із задоволенням навчаються любові до прекрасного, до народного мистецтва. Молодь виховується в дусі патріотизму і поваги до традицій, звичаїв та обрядів українського народу, знайомиться  з історією рідного краю. 
«Ми гостинно запрошуємо відвідати наші свята, а також туристичні перлинки Нікітську фортецю, заказник Балка Широка та курган-могилу козака Фісака», -  запрошує українців голова Комишуваської ОТГ Юрій Карапетян.
Очевидно, об’єднання в територіальні громади відіграє важливу роль для розвитку культури. Впровадження реформи децентралізації влади, створення територіальних громад відкривають нові можливості для підтримки та відродження культурного життя в усіх куточках Запорізької області.
Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)