Іллінецька громада на Вінниччині за гроші від реалізації сміття озеленює вулиці

Іллінецька ОТГ вкладає в озеленення вулиць гроші, зароблені на роздільному збиранні сміття. Наразі у громаді збирають пластикові пляшки, які сортують за кольорами, а потім за допомогою спеціального пресу брикетують. Вторсировину відвозять на вінницьке підприємство для подальшої переробки.
Дохід від реалізації пластикових брикетів у Іллінцях спрямовують на тепличне господарство, де вирощують саджанці квітів для створення клумб.
У теплицях ростуть не лише квіти, а й хвойні дерева, які будуть висаджувати у населених пунктах ОТГ.
Голова ОТГ Володимир Ящук розповідає, що ідея самостійно вирощувати квіти виникла з бажання меншими затратами озеленити та прикрасити місто. «Хоча коштів у бюджеті стало більше, однак об’єднана громада все одно думає, як їх заощадити та почати вкладати у різноманітні проекти, - пояснює мер. - А власна теплиця — це і зелені насадження для міста, і робочі місця».
Зараз у Іллінцях стоять спеціальні контейнери для пластикових пляшок. 
 
Однак сортування пластикових пляшок — це сезонний бізнес і прибуток залежить від пори року: улітку люди п’ють більше води, взимку — менше. Тому далі думають про роздільний збір поліетилену, пластмаси, металу, паперу.
Також в Іллінцях будують сміттєсортувальний комплекс вартістю 10 млн грн.
Це підприємство зможе сортувати до 120 кубічних метрів твердих відходів на добу. Якщо врахувати, що в Іллінцях збирається до 50–60 кубічних метрів вторсировини, то частково сміттєсортувальна станція зможе обслуговувати і навколишні села та сусідні райони.
Іллінецька ОТГ була створена у 2016 році. До її складу увійшло місто Іллініці та 22 села. Після об’єднання бюджет громади зріс з 14 до 62 млн грн. Більшу частину нових надходжень складають податок на доходи фізичних осіб, земельний та єдиний податки. Водночас збільшилися і видатки бюджету — в першу чергу на освіту, медицину, житлово-комунальне господарство та соціально-економічний розвиток. 
 
Область: 
Вінницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)