Громади Хмельниччини закуповують нову комунальну техніку за рахунок коштів державних субвенцій

У Новоушицькій ОТГ за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури для комунального підприємства Новоушицької селищної ради ГП «Комунальник» придбали: навісний подрібнювач гілок, деревини "WALLENSTEIN" для подрібнення гілок, колод, чагарників і відходів деревовиробництва в тріску. Подрібнена деревина використовується для опалення, виготовлення компосту та ін.; комбінований автомобіль МАЗ МДКЗ-12-00, в функції якої входять: відвал для прогортання снігу, щітка для підмітання вулиць, піскорозкидач для посипання суміші ємністю 7 м3, пристрій для миття вулиць ємністю 10 м3, пристрій для поливу газонів, закачка води з відкритих водойм.

Гуменецька ОТГ теж освоює кошти, закуповуючи комунальну техніку. У рамках відповідного проекту для КП «Житловодгоспресурс» придбано вантажний автомобіль МАЗ та екскаватор. Загальна вартість проекту склала більше 3 млн. грн. Підприємство обслуговує близько 52000 п. м. водопровідних мереж, більшість з яких у незадовільному стані, а в 21-му населеному пункті, який входить до складу громади, загальна протяжність сільських комунальних доріг складає майже 250 км. Тож вказана техніка є надзвичайно актуальною для роботи громади.

Летичівська ОТГ вирішила оновити парк дорожньої техніки. Нове поповнення – це машина дорожня комбінована МДКЗ (з піскорозкидальним обладнанням та поворотним відвалом) на базі самоскида МАЗ-5550С3 вартістю 2,3 млн. грн., яка теж придбана за рахунок інфраструктурної субвенції.

Чемеровецька селищна ОТГ також поповнила тракторний парк комунального підприємства «Комунсервіс» нещодавно придбаним грейдером «Shantui». Ця великогабаритна, самохідна дорожньо-будівельна спецтехніка була придбана за кошти субвенції на розвиток інфраструктури і коштувала 2,8 млн. грн. Грейдер оснащений вдосконаленою моделлю двигуна та має малий розхід пального, відрізняється високою продуктивністю, відмінними ходовими якостями, а також гарантованою надійністю в експлуатації. Основною якістю, котрою може похвалитися дана модель – великий кут відвалу, а також підвищена стійкість до зовнішніх опорів. Всі характеристики гарантують високу продуктивність навіть при роботі з твердими ґрунтами та стануть у пригоді комунальникам під час ремонту доріг та розчищення їх від снігу взимку. Об’єднаній територіальній громаді, в яку входить 34 населених пункти, така техніка була вкрай потрібна.

Усі громади визнають, що можливості купувати комунальну техніку у них не було ніколи раніше, до проведення реформи децентралізації. Тож саме реформа і змінена схема фінансування громад дає змогу розвивати комунальне господарство, нарощувати потужність підприємств та зрештою, у майбутньому покращувати інфраструктуру і благоустрій території, чого так прагнуть усі жителі Хмельниччини і України загалом.

Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)