Дві ОТГ на Черкащині отримали землю

5 квітня Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність першим двом ОТГ: Єрківській і Кам’янській.  
Центри об’єднаних територіальних громад Кам’янська міська рада і Єрківська селищна рада отримали майже 1810 гектарів землі. Відтепер цими землями розпоряджатимуться громади. Згідно з актом прийому-передачі Кам’янська ОТГ розпоряджатиметься землею загальною площею 1176,7 га, що розташована в межах міста Кам’янки й сіл Тимошівки та Юрчихи. Єрківська громада, яка об’єднала селище Єрки і села Залізнячка й Радчиха, отримала 633,3 га земель державної власності.
«Усі 26 об’єднаних територіальних громад області звернулися до Головного управління із клопотаннями щодо передачі їм земель. Ми узгоджуємо картографічні матеріали, проводимо камеральні й польові роботи, розробляємо технічну документацію із землеустрою. Інформація про ці ділянки вноситься в Державний земельний кадастр, з’являється на публічній кадастровій карті, після чого Головне управління Держгеокадастру видає наказ про передачу земель органам місцевого самоврядування», - говорить начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.
Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Процес передачі землі в області триватиме протягом року відповідно до графіка, за місяць дві-три громади отримуватимуть землю. Усього буде передано приблизно 42 тисячі гектарів землі.
Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)