Депутати Глобинської міської ради голосуватимуть з планшетів

В Глобинській міській раді протестували систему електронного голосування. Вже на наступному засіданні сесії депутати голосуватимуть по-новому: позицію «за», «проти», «утримався» визначатимуть не шляхом підняття рук чи опитуванням, а натисканням відповідних клавіш на планшеті. Про це повідомила прес-служба Глобинської міської ради.
– Закупівля системи – це не просто наша забаганка. Сьогодення вимагає, як ніколи, публічності та прозорості роботи ради. Одним з найдоступніших та найпростіших способів досягнення цієї мети є оперативне розміщення на сайті ради результатів поіменного голосування. Система, яку ми придбали, дозволяє зробити це максимально швидко. Впевнений, її впровадження позитивно вплине на продуктивність роботи депутатського корпусу та публічність роботи ради, – зазначив Глобинський міський голова Станіслав Джусь.
Система надійно захищена від стороннього втручання, стверджують її розробники. Реєстрація у системі кожного депутата відбувається шляхом введення персонального логіна та пароля.
За допомогою системи депутати можуть не лише проголосувати, а й записатися на виступ, ознайомитися з програмою пленарного дня, переглянути проекти рішень, протоколи голосувань. Тобто, зникає потреба друкувати великі стоси паперу з проектами рішень, правками до існуючих нормативних актів. Все доступно в електронному вигляді – на планшетах.
За приблизними підрахунками, система може окупитися вже за рік, якщо мова йде про раду, де більше 25–30 депутатів. І кожен наступний рік роботи такої системи – це економія коштів місцевої громади. 
Зазначимо, згідно тендерної документації, оприлюдненої на порталі «Прозоро», міська рада закупила 28 планшетів на загальну вартість 75 тисяч 599 гривень.
Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)