Білозірська ОТГ впроваджує інклюзивну освіту

Питання інклюзивної освіти сьогодні, як ніколи, є на часі. Адже реформування, що відбувається в різних сферах суспільства, децентралізаційні процеси повинні враховувати інтереси усіх громадян, зокрема, осіб з особливими освітніми потребами.

Білозірська ОТГ визначила політику свого розвитку інноваційно-соціальною і першочергово подбала про жителів, які потребують додаткової уваги, підтримки та допомоги. Серед цих заходів - створення «школи для всіх», тобто навчального закладу, де дітки з особливими освітніми потребами матимуть змогу разом з іншими школярами отримувати освіту в умовах інклюзивного навчання. 

У Білозірській опорній школі введено посаду та вже працює асистент вчителя, який допомагає діткам з особливими освітніми потребами інтегруватись в навчальні процеси, відчувати себе комфортно та без моральних бар’єрів у шкільному середовищі. Білозірській ОТГ це вдалося. Наразі вирішується питання про придбання необхідних корекційно-розвиткових засобів, дидактичних посібників, засобів психо-фізичного розвитку.

Враховуючи, що соціалізація дитини починається з дитячого садка, введено також посаду асистента вихователя і в дитячому садочку «Червона шапочка» для «соціального» супроводу дитини, яка цього потребує.

Реалізуючи освітню реформу, депутати сільської ради налаштовані всебічно розвивати інклюзивне навчання, яке б сприяло розвитку особистості діток та, поряд з цим, поліпшувало стан їх здоров’я і якість життя, а головне – підвищувало рівень участі у житті громади. Це надзвичайно важливо, бо кожна дитина має унікальні здібності, інтереси та навчальні потреби і завдання суспільства – створити умови для реалізації кожною дитиною її права на освіту.

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)