«Завдяки підтримці АМУ в реалізації проекту освітлення Збараж обігнав сусідні населені пункти за рівнем технологічного оснащення», – Збаразький міський голова Роман Полікровський

31 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Збаразький міський голова (Тернопільська область) Роман Полікровський:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
– Відчутний прогрес у діяльності Асоціації міст України. На сьогодні АМУ — це потужна всеукраїнська організація, що бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, налагодженні міжнародних зв'язків між містами.
– Назвіть три головні риси АМУ.
– Асоціація – це завжди професійні консультації, комунікація між містами усієї України, підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
– Можливість тримати руку на пульсі останніх економічних та соціальних подій. Постійне вдосконалення, обмін досвідом між містами — членами АМУ, реалізація масштабних проектів завдяки тісній співпраці міст через АМУ з владою. Можливість участі у безкоштовних навчальних програмах з проблем підготовки муніципальних кадрів (тренінгах, семінарах).
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
– Виправдовує повністю, допомагаючи у вирішенні багатьох нагальних питань, зокрема інформаційно, організаційно та консультативно підтримуючи міські та селищні ради в питанні створення нових громад (децентралізації).
Завдяки консультативній та юридичній підтримці АМУ в реалізації проекту освітлення цього року Збараж обігнав сусідні населені пункти за рівнем технологічного оснащення. Навіть в містах Європи не знайдете таку кількість сонячних батарей, як на околиці нашого міста. Замість того, щоб сплачувати за електроенергію, мешканці монтують на своїх земельних ділянках сонячні колектори і продають її сусіднім селам. В самому місті на невикористаних землях запасу встановили сонячні колектори і сталося немислиме – навіть в найвіддаленіших вулицях міста Збараж провели світло.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Стрімкого стабільного розвитку, успішного досягнення поставлених цілей, ще більше кваліфікованих кадрів та консультантів. Бажаю залишатися і надалі справжніми професіоналами своєї справи!
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)