Застосування містобудівного законодавства – тема практикуму у Волинському РВ АМУ

30 / Листопад, 2017
29 листопада у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело  практикум на тему «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю». Захід відбувся в рамках проекту Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID.
Участь у практикумі, модератором якого виступив головний архітектор ТОВ НУНІ, член Національної спілки архітекторів України Анатолій Мацьківський із Рівного, взяли міські та селищні голови, представники управлінь та департаментів органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, працівники апарату Волинської облради, фахові експерти.
Відкриваючи практикум, виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко наголосив, що такі заходи Асоціація міст України проводить постійно. В якості модераторів, запрошують фахівців, які знаються на чинному законодавстві та розуміються на законодавчих ініціативах. «Ця тема на часі, адже містобудівна документація – стимулюючий чинник для інвесторів, бо з неї можна черпати інформацію про інвестиційно-привабливі території для розвитку бізнесу, що сприятиме покращенню економічної ситуації та рівня життя в громадах, – наголосив Богдан Самойленко.
Під час заходу Анатолій Мацьківський звернув увагу на систему містобудівної документації, містобудівне законодавство та нормативні документи у сфері містобудування, права, обов’язки та відповідальність місцевих органів влади в цих питаннях. Йшлося, зокрема, і про створення умов доступності для осіб із інвалідністю, мало мобільних груп, як то мами з візочками, до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
У ході практикуму учасники отримали корисні рекомендації щодо створення містобудівної документації різних рівнів, її затвердження і подальшого практичного використання, в тому числі при складанні місцевих програм соціально – економічного розвитку населених пунктів та інших планів і програм; обговорили необхідність подальшого створення містобудівної документації місцевого рівня (генеральних планів населених пунктів, зонінґів, детальних планів територій) із врахуванням місцевих особливостей що склалися. Особливу увагу приділили застосуванню законів і підзаконних актів під час будівництва.
Анатолій Мацьківський наголосив, що під час підготовки такої документації варто бути дуже прискіпливим і в жодному випадку не затверджувати її у «сирому вигляді», щоб не створити проблеми для своїх територій на десятки років щодо розширення меж, залучення інвестицій та розвитку бізнесу. Також він зазначив, що в столиці розробляють документ щодо схем-планувань ОТГ, але коли він будуть готовий, поки не відомо.
Голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб зауважила, що вони змін зі столиці не чекають, а шукають шляхи вирішення існуючих проблем і, зокрема, заручаються підтримкою таких поважних організацій як Асоціація міст України, членом якої сільська ОТГ, стала у листопаді цього року.  «Ми не чекаємо поки буде зміна меж району чи ще якась, а вже протягом півроку корегуємо генплани населених пунктів. На жаль, відчуваємо великий опір із боку райдержадміністрації, головного архітектора району: то не тим кольором намалювали, то не того проектанта вибрали, якого нам радили», – зазначила голова ОТГ. За її словами, генплани корегувати треба, бо громада розвивається. «У нас до 2020 року прогнозують приріст населення. Нам школа потрібна, щоб 145 дітей зі Зміїнця, які вчаться в Луцьку, не були тягарем для міста. Із будівництвом дитсадка простіше, цього року на 15 грудня вже буде проектно-кошторисна документація, а от школа генпланом не передбачена. До речі, ділянку, яку свого часу заплановану під неї, передали прокуратурі й там уже зводять прокурорський будинок», – розповіла Олена Твердохліб. Тому вона закликала очільників інших об’єднаних громад не чекати, а вже братися за уточнення, а можливо і розробку нових генпланів своїх населених пунктів, бо без такої документації, залучити інвесторів, заробляти і розвиватися громаді буде надзвичайно важко.
 
                 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)