Законодавчі перспективи децентралізаційної реформи – тема другого дня семінару-наради

23 / Травень, 2017
Другий день роботи семінару-наради для регіональних консультантів АМУ – 23 травня -  присвячено питанню «Законодавчі перспективи децентралізаційної реформи».
У роботі заходу беруть участь народні депутати України:
Оксана Продан, Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, представник Голови АМУ у парламенті;
Сергій Мельник, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, заступник Голови міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування».
ВІдкрив засідання виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та надав слово Сергію Мельнику. Він зазначив, що результати  бюджетної децентралізації очевидні – сьогодні міста вже кладуть гроші на депозити. Коментуючи питання акцизу з нафтопродуктів, народний депутат зазначив, що було б доцільніше повернути норму, відповідно до якої 15% ПДФО надходило до місцевих бюджетів. «Чимдалі рухається реформа децентралізації, тим не зрозуміліше, а яка тепер функція районних рад та як довго вони проіснують», - зазначив він. С.Мельник висловив готовність й надалі співпрацювати з АМУ щодо розвитку законодавчої бази децентралізаційної реформи.
 
 
О.Слобожан запросив до слова О.Продан.Вона зазначила, що дуже важливо поєднувати інтереси держави, місцевого самоврядування і бізнесу. «Успішні міста – це ті, які співпрацюють з бізнесом, а не «нагинають» його», – сказала Оксана Продан. Народний депутат зупинилася на джерелах наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, вона наголосила, що першочергове завдання – розібратися з формулою, на підставі якої розраховується нормативно-грошова оцінка земельних ділянок.
Народний депутат окремо зупинилася на важливості співпраці з Асоціацією у питаннях захисту прав та інтересів органів місцевого самоврядування.
 
Далі до обговорення перспектив розвитку законодавства приєдналися  представники профільних міністерств.
Потужна команда Міністерства соціальної політики України виступила з питань, які виникають перед об'єднаними громадами щодо соціального захисту, соціальних виплат та соціального обслуговування населення.
Оксана Суліма, начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг презентація
Ірина Пінчук, начальник управління профілактики соціального сирітства
Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги 
Володимир Вовк, заступник директора Департаменту захисту прав  дітей та усиновлення презентація 
 

Перед учасниками семінару виступив народний депутат Олександр Дехтярчук Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Він зазначив, що реформування органів місцевого самоврядування просувається досить швидкими темпами: «Карта України стрімко «зеленіє», адже цим кольором позначаються об’єднані територіальні громади». Утім, за словами Олександра Дехтярчука, слід вирішити багато проблем на законодавчому рівні. «Пора ліквідувати купу протиріч, що існують між районним радами, райдержадміністраціями та ОТГ. Цей трикутник треба розірвати». Щодо Закону про службу в органах місцевого самоврядування, що був заветований Президентом України, то Олександр Дехтярчук висловив переконання, що документ буде доопрацьовано і знайдено компроміс у всіх питаннях, що викликали зауваження Президента. Законопроект про місцеві вибори потрібно міняти і ми будемо це робити, сказав О.Дехтярчук. Народний депутат висловив наміри і в подальшому співпрацювати з АМУ та продовжувати захищати інтереси місцевого самоврядування в парламенті, підтримувати закони, спрямовані на  підтримку децентралізації. 

Далі виступила Олена Гоголь, заступник начальника Управління планування місцевих бюджетів – начальник відділу стратегії розвитку місцевих бюджетів Міністерства фінансів України. Вона підкреслила, що Мінфін плідно співпрацює з Асоціацією міст України щодо врахування інтересів місцевого самоврядування у бюджетних питаннях. Олена Гоголь розповіла про тенденції бюджетного забезпечення місцевих громад. Так, за підсумками  минулого року у загальний фонд місцевих бюджетів надійшло 146 млрд грн, що становить 110% від річного плану. Щодо основних джерел наповнення місцевих бюджетів, то, наприклад, надходження від податку на доходи фізичних осіб торік зросли на 47% у порівнянні з 2015 роком, плата за землю – на 61%, надходження податку на нерухоме майно збільшилися вдвічі у порівняні з 2015 роком. Такі показники виконання бюджетів дали змогу збільшити інвестиційні ресурси місцевих бюджетів та спрямовувати ці кошти на інфраструктурні проекти, підвищення якості життя у громадах.

Людмила Даменцова, заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  розкрила питання щодо подальших кроків у створенні законодавчого поля  для продовження децентралізаційної реформи  презентація.
 
На завершення роботи семінару-наради Виконавчий директор АМУ О.Слобожан обговорив з регіональними консультантами питання планування та реалізації Проекту ПУЛЬС.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)