Законодавчі основи співробітництва територіальних громад — відбулося засідання Чернігівської регіональної платформи

22 / Лютий, 2018
21 лютого відбулось засідання Чернігівської регіональної платформи на тему: «Законодавчі основи співробітництва територіальних громад. Державний фонд регіонального розвитку». Захід проведено у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, очільники інших міст та ОТГ області, народний депутат України Анатолій Євлахов, помічник-консультант народного депутата Олександра Кодоли Андрій Тертілов, в.о. першого заступника Чернігівської ОДА Юлія Свириденко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин, консультанти Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ Микола Силенко та Вероніка Рибак.
Зі вступним словом до учасників засідання звернувся Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, побажавши всім плідної роботи. Народний депутат Анатолій Євлахов та помічник-консультант народного депутата Олександра Кодоли Андрій Тертілов ознайомили представників Чернігівського РВ АМУ з останніми напрацюваннями Верховної Ради у сфері місцевого самоврядування, роботи територіальних громад та реформи з децентралізації.
Учасники обговорили взаємодію органів місцевого самоврядування з народними депутатами України та вплив Верховної ради на зміцнення місцевого самоврядування, актуальні аспекти виконання місцевих бюджетів, законодавчі основи співробітництва територіальних громад та безпосередню взаємодію і співробітництво об’єднаних територіальних громад.
 
Жваву дискусію викликало й питання фінансування проектів розвитку територіальних громад з ДФРР. Чернігівське регіональне відділення АМУ рекомендує громадам скористатися шансом залучення додаткових коштів, зокрема, шляхом реалізації спільних проектів кількома ОТГ.
Було також наголошено, що окрім допомоги ДФРР Чернігівська область в поточному році має отримати субвенцію на розвиток інфраструктури громад у розмір понад 143 мільйони гривень, субвенцію на розвиток сільської медицини – 111,2 мільйонів гривень, кошти на будівництво футбольних полів — близько 8 мільйонів гривень, залишки коштів субвенції на розвиток окремих територій  — більше 114  мільйонів гривень та кошти цієї ж субвенції 2018 року, сума якої для області на сьогодні ще не визначена.
Учасники також відзначили, що розпочалася робота над програмою обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2019-2020 роки з акцентом на ініціативах співробітництва ОТГ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)