«За допомогою АМУ громади можуть донести своє бачення розвитку місцевого самоврядування на найвищі ешелони влади», – Уманський міський голова Олександр Цебрій

25 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Уманський міський голова (Черкаська область) Олександр Цебрій:
– Як змінилася АМУ за чверть століття?
– За цей час АМУ від об’єднання з 35 міст зросла до потужної організації, яка об’єднує на сьогодні більш ніж 80% міського населення України – 615 територіальних громад. В той же час якісно вирізняється структура організації від початкового проекту. Збільшено напрямки роботи та більш конкретизовані комітети, секції та спілки.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація міст України вдало  представляє та захищає інтереси громад у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та інших органах центральної влади. По-друге, професійно розробляє пропозиції до Закону про Державний бюджет (враховуючи думку місцевих органів самоврядування) та сприяє їх затвердженню Парламентом України. По-третє, швидко та якісно надає інформаційну, організаційну та консультативно-експертну допомогу селам, селищам та містам, які є членами АМУ.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ? 
– Переваги членства в АМУ очевидні. Це участь в розробці законів України, що сприяють розвитку громади; допомога спеціалістів з питань бюджетної політики, житлово-комунального  господарства, енергетичної безпеки, соціальної політики та міжнародних зв’язків; можливість участі у проектах АМУ. Важливим є те, що органи місцевого самоврядування мають можливість донести своє бачення розвитку місцевого самоврядування  на найвищі ешелони влади через постійних представників АМУ у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів України.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?
– На даний час АМУ є організацією не заполітизованою, професійною та з гарно побудованою структурою, що дає змогу  нам, членам АМУ, користуватися в повному обсязі всіма можливостями цієї організації.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Побажання Асоціації: впроваджувати нові проекти, більше уваги зосередити на удосконаленні «бюджетних» законів, проводити частіше навчання, колегії, наради з представниками органів місцевого самоврядування, звернути увагу на соціальний захист посадових осіб місцевого самоврядування. Від імені Уманської міської ради та виконавчого комітету бажаю АМУ плідної співпраці з усіма містами України, професійного росту, вдалих проектів на благо розвитку територіальних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)